اخبار تازه

کد خبر ۱۳۰۲۰۰ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰

بیانیه یا دلنوشته نماینده پرحاشیه بابل در مجلس شورای اسلامی به‌مناسبت فرارسیدن 22 بهمن

علی نجفی خوشرودی به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش راه شلمچه، علی نجفی نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی که اخیرا حاشیه‌هایی را به‌همراه داشته است و از پخش فایل صوتی گفت‌و‌گوی وی با مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل تا لغو حکم مدیر معارفه شده اداره آموزش و پرورش بابل به نوعی خواسته یا ناخواسته به حاشیه رفت.

وی در انتخابات 94 با اینکه چهره‌ای شناخته شده ای نبود اما با بیشترین آرا به مجلس رفت و همواره سعی کرده است همانند دیپلمات رفتار کند علی نجفی قبل از نمایندگی مجلس سفیر ایران در قرقیزستان بود.

این نماینده اصلاح طلب در کانال تلگرامی خود بیانیه‌ای را به مناسبت فرارسیدن 22 بهمن صادر کرد که به غیر از بیانیه در واقع بیشتر شبیه به دلنوشته و یا پاسخ به این حاشیه‌ها بوده و شاید هم به نوعی همین بیانیه بازهم حاشیه‌های نماینده پرحاشیه را بیشتر کند.

متن کامل بیانیه علی نجفی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی را در زیر می‌خوانید:

باسمه تعالی

راهپيمايی ٢٢ بهمن
جشن ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب!

رسم است كه مسئولين در ایام دهه فجر، مردم را به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت می‌کنند و آن را عامل تقویت نظام می‌دانند.

 فارغ از ابعاد نمادين چنين دعوتی، نكته جالب آنست که بزعم مردم، بعضا کسانی مردم را به راهپیمایی دعوت می‌کنند که عملکرد آنها، خود مغاير ارزش‌ها و آرمان‌های راستين انقلاب و موجب تضعیف نظام است و در واقع، آنها بايستی از سوی مردم به بازگشت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب دعوت شوند و راهپيمايی ٢٢ بهمن، فرصت تجديد بيعت آن‌ها با اصول و آرمان‌های انقلاب است.

 من علی نجفی فرزندی از نسل انقلاب، افتخارم، وفاداری به این کشور و مردم و آرمان‌های نظام است.
من مدیون و بدهکار این انقلابم. این انقلاب بود که بر من، ردای یک دیپلمات پوشاند و به منِ روستازاده این فرصت را داد که بدون رانت و تبعيض در وزارت‌خانه‌ای مشغول به كار شوم که روزی مِلک شخصی معدودی از اشراف‌زادگان و فرمانفرمایان بشمار می‌رفت!

 پس دفاع از این نظام، وظیفه‌ی من است. وظیفه من است که در چهل سالگی انقلاب، بجای شعارهای تکراری، حرفی نو داشته باشم.

وظیفه و تعهد من است که علاوه بر دستاوردها، نواقص و كاستی‌ها را ببينم. از آسیب‌ها و مخاطرات عليه اين انقلاب حرف بزنم. از اصلاحات حقيقی دفاع كنم كه تنها و تنها، مسير و بديل آينده انقلاب و نظام است.

وظيفه من بود كه بعنوان نماینده مردم، طی سه سال گذشته، بدون هیچ هیاهوی تبلیغاتی در بين مردم حاضر شوم و به همه نقدها و دردِدلهای آن‌ها گوش فرا دهم و ضمن پذيرش متواضعانه #كمبودها و #عقب‌ماندگی‌ها، #تعامل و #خردورزی در مناسبات بين‌المللی و توسعه‌گرايی و پرهيز از روزمرگی و همبستگی در داخل را بعنوان تنها راه مقابله با مشكلات، تبيين كنم. حاصل يافته‌هايم اينست كه مردم ما با نظام و رهبری معظم، مشکلی ندارند، مردم دوستدار #انقلاب و #شهدا و #ارزشها و #آرمانها هستند. اما مردم از #فساد و #تبعیض و #انحصار، گله‌مند هستند. مردم از #بی‌كفايتی و #ناكارآمدی می‌نالند. مردم از #ناراستی و #دروغ ناامید می‌شوند و آنچه اين وضعيت را تشديد می‌كند، فقدان #صراحت و نبود #شفافيت در پرداختن به اين مسايل و متقابلا نداشتن شجاعت برای مبارزه با اين ناهنجاريهاست.

آری، چهل سال از انقلاب ما گذشت و این نظام به تثبیت رسیده است. دیگر #جنگ و #تحریم نمی‌تواند بنیان‌های این نظام را سُست کند.
از این پس آنچه که ما را تهدید می‌کند، بحران #ناکارآمدی و #فساد، #عافيت‌طلبی، #محافظه‌كاری و #سياست‌ورزی #شخصی‌گرايانه است!
کدام تهديد خارجی، می‌تواند به اندازه #تزویر، #انفعال، #منفعت‌طلبی شخصی، فرسايش هويت‌جمعی و همبستگی ملی، به كشور ضربه بزند؟

 کدام کشور متخاصم، می‌تواند به اندازه پديده #آقازادگی يا #ايل و #تبارگرايی يا #مصلحت‌انديشی ناموجّه و #پنهان‌كاری و #عدم_شفافيت و #مسئوليت‌ناپذيری و #عدم_پاسخگويی، به اين كشور و نظام ضربه بزند؟

 آیا می‌دانید چه بر سر اعتماد مردم می‌آيد زمانی که بجای بهره‌گيری از نخبگان و افراد صاحب تخصص و تجربه بويژه جوانان، مسئولیت‌ها و فرصت‌های خدمت، بصورت شرکت سهامی به بستگان و نزديكان و دوستان، هديه می‌شود و منافع و مصالح مردم، ناديده گرفته می‌شود و يا بصورت تبعيض‌آميز و رانتی، امتيازات و فرصت‌های شغل، منصب و ...، توزيع می‌شود؟
پس اصول‌گرا يا اصلاح‌طلب حقيقی، كسی است كه گرفتار اين معامله‌گری‌ها نشود!
 آیا می‌دانیم چه بر سر اعتماد مردم می‌آيد زمانی که انگیزه حضور شایستگان را ستانده و میدان رقابت، به جولانگاه #منفعت‌طلبان و #فرصت‌طلبان متملّق كه ضعف و ناشايستگی آن‌ها فقط خسران و هزينه برای نظام است، تبدیل می‌شود؟

 آری مردم این صحنه‌ها را می‌بینند و از چنين مسئولينی دعوت می‌كنند با شركت در جشن #چهل_سالگی انقلاب، به ارزش‌ها و آرمان‌های جمهوری اسلامی برگردند.

پس مردم عزیز!

 شما نيازی به دعوت به جشن انقلاب نداريد! شما همواره برای پاسداشت ارزش‌های انقلاب، پيشگام بوده‌ايد. شما چهل سال است که از این راه دست برنداشته اید و با نثار جان و مال خود، پشتوانه این انقلاب بوده‌اید و هنوز هم در این راه استوار هستید. راهی كه مردم سالاری، عدالت، آزادی و استقلال را می‌خواهد.
 پس اطمينان دارم كه در ٢٢ بهمن ١٣٩٧، يك بار ديگر عزم و اراده‌تان را به رخ جهانيان خواهيد كشيد و اجازه نخواهيد داد كه آرمان‌های اصيل انقلاب مهجور شود

اخبار مرتبط :
    0
    ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۶

    ازظریف جونت چه خبر؟؟؟

    پاسخ