اخبار تازه

کد خبر ۱۳۰۳۵۸ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۴

شب شعرخوانی به مناسبت گرامیداشت شهدای 20 بهمن 57 گنبد کاووس و ایام فاطمیه +تصاویر

در انجمن دوستداران کتاب" شب شعر فاطمی و شبی با خاطره بیاد بانوان انقلابی" محله بهارشهدا برگزار شد.
 به گزارش راه شلمچه از گنبدکاووس، دراین نشست که تحت عنوان چهارشنبه های انقلاب اسلامی گنبد کاووس و چهل شب چهل خاطره از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن هر هفته در محل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس برگزار می شود، به مناسبت گرامیداشت شهدای حماسه 20 بهمن 57 محله بهار شهدا گنبد کاووس با همکاری پایگاه مقاومت منتظران مهدی(عج) شب شعرفاطمی و برای اولین بار برنامه خاطره گویی با موضوع بانوان انقلابی برگزار شد.
 
این نشست با حضور عده ای از نیروهای پایگاه منتظران مهدی (عج) و معتمدین و مبارزین محلی بیاد دو بانوی انقلابی شهیده طیبه صداقت ومرحومه سیده صدیقه یحیوی با حضور خانواده مرحومه یحیوی (سید خانم) برگزار گردید.
 
اولین خاطره را سید علی کریمیان از مرحومه یحیوی بانوی مهربان و انقلابی محله بهارشهدا بیان کرد و گفت:در اوایل انقلاب کودکی 8 ساله بودم و در ماجرای غائله گنبد کاووس دقیقا به خاطره همسایگی ما با خانم یحیوی از
نزدیک با فعالیت های وی اشنا بودم یکی از خاطرات مربوط به پخت نان بود که در آن زمان به خاطره درگیریهای گنبد اکثر نانوایی ها تعطیل بودند.
 
به همین خاطرکیسه های آرد را به خانه ها ی که تنور داشتن منتقل می کردند.یکی از این خانه ها منزل خانم یحیوی بود ایشان با کمک زن های محله و همسایه ها روزی چندین کیسه آرد را خمیر درست میکردند و نان می پختند و این نان ها را بین مناطق مختلف که در خط مقدم درگیریها بودند تقسیم میکردند.پخت مستمر چندین کیسه آرد در روز توانمندی و تجربه ی خواصی را می طلبید که با مدیریت مرحومه (سید خانم) پخت و توزیع می شد.
 
دومین خاطره را آقای محمد رضا الهیار از فرهنگیان بازنشسته در خصوص مدارس گنبدکاووس و وضع مدارس آن زمان بیان کردند.
 
در ادامه آقایان محمود رحیمی،چاره جو،حسن زاده وصابری و زهرا سادات عرب زاده اشعاری را در وصف حضرت زهرا (س) ، انقلاب اسلامی ،امام خمینی(ره) و مادر بیاد بانوان انقلابی سرودند.
 
در ادامه پرویز شاهقلی یکی از فرزندان مرحومه یحیوی خاطراتی را از پیروزی انقلاب و شهیده طیبه صداقت و شهدای حماسه ساز 20 بهمن 57 بیان داشتند.
 
بهروز شاهقلی فرزند دیگر آن مرحومه نیز خاطراتی از انقلاب اسلامی،جنگ گنبد ودفاع مقدس را برای حاضرین بیان نمودند و این مراسم با اهدا کتاب به شاعران شرکت کنند به پایان رسید.
اخبار مرتبط :