اخبار تازه

کد خبر ۱۳۰۸۰۷ انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶

اولین برنامه از طرح نشست « یک شب،یک کتاب،یک شهید» در گنبد کاووس برگزار شد +تصاویر

اولین برنامه از طرح نشست" یک شب، یک کتاب، یک شهید" به یاد شهید بسیجی عبدالقدیر پاریاو در گنبد کاووس برگزار شد.
 
 
 
به گزارش راه شلمچه از گنبدکاووس، این طرح که توسط انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس برنامه ریزی شده است با همکاری واحد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج) هر هفته در منزل یک شهید برگزار می گردد.
 
در اولین نشست این طرح آقایان محمود تمرتاش ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، سید علی کریمیان مشاور فرهنگی و امور کتابخوانی فرمانداری ویژه  ،محمود موحدی راد مسئول واحد فرهنگی بنیاد شهید و جمعی از اعضای گروهای کتابخوانی "گهواره" و سیاسرهای همراز" متشکل از افغانستانیهای مقیم گنبد کاووس به منزل بسیجی شهید عبداقدیر پاریاو رفته و با مادرم محترم این شهید بزرگوار دیدار نمودند .
 
سید علی کریمیان مشاورفرهنگی فرماندارگنبد و مسئول این طرح در خصوص نحوه برگزاری این طرح چنین بیان داشتند.
 
ما در انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس این طرح جدید کتابخوانی را برنامه ریزی نمودیم ومقرر شد با همکاری پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج) و سایر پایگاه های مقاومت وکمک و همکاری واحد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گنبد کاووس  هر هفته با حضور در منزل یک شهید این برنامه را اجرا نمائیم.
 
مدیر انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس در خصوص نحوه اجرای این برنامه چنین گفت: بعد از هماهنگی اولیه با خانواده محترم یکی از شهدا  تعداد 10 تا 20نفر از نوجوانان و جوانان در منزل شهید گرد هم آمده و برنامه را به ترتیب سین به شرح ذیل اجرا می نمائیم 1- ابتدا تلاوت قرآن کریم 2- خیر مقدم گویی 3-خوانش زندگینامه مختصر شهید4-  خوانش یک صفحه از کتاب تعیین شده بیاد شهید 5-خاطره گویی توسط خانواده شهید6-  قرائت دعای امام زمان(عج) 7- اهدا کتاب تهیه شده توسط انجمن ،ا بنیادشهید و یا پایگاه مقاومت  توسط خانواده شهید به نوجوانان وجوانان شرکت کننده در طرح  و پایان
 
در این نشست آقای محمود تمرتاش ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گنبد کاووس ضمن عرض خیر مقدم گویی وتشکر از خانواده محترم شهید که این وقت را در اختیار گذاشتند گفت: این طرح بسیار زیبایی است بنده  از مدیریت انجمن دوستداران کتاب برای برنامه ریزی چنین برنامه زیبا و هوشمندانه تشکر می نمایم.
 
وی در ادامه گفت: ما مدیون خون شهدا هستیم و باید به هرشکل ممکن نگذاریم یاد و نام شهدای گرانقدر نظام به فراموشی سپرده شود . باید با برگزاری چنین برنامه های زیبا جوانان و نوجوانان را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کنیم و رشادت های خالصانه شهدایمان را به عموم مردم بخصوص کودکان و نوجوانان و جوانان بشناسانیم.
 
در قسمتی از این نشست خانم گلدسته وحدانی مادر بزرگوار شهید ضمن تقدیر و تشکر از حضور دوستان بخصوص دوستان افغانستانی در منزلش گفت: این کار بسیار مرا خوشحال کرد برای اولین بار است که چنین کار زیبایی می بینم وخطاب به مشاور فرماندار گفت: من از گذشته با فعالیت های شما در خصوص ارتباط با خانواده محترم شهدا و قلم زدن برای شهدا آشنا هستم واین کار نو شما ما را بسیار خوشحال کرد و قطعا همه خانواده شهدا از این برنامه استقبال خواهند کرد.
 
مادر شهید درادامه افزود: امروز با حضور شما خواهران افغانستانی در منزل شهید بخشی از فرا ملی بودن شهدای ما معلوم شد.
 
و ابرازامیدواری کرد که انشاء الله بزودی کشور دوست و همسایه ما افغانستان نیز بزودی به آرامش برسد و دشمنان، خاک این کشور اسلامی را ترک کنند.
 
گفتنی است واحد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گنبد کاووس با همکاری تنگاتنگی که با انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس دارد تا کنون برنامه مختلف بسیاری برا ی رشد و تعالی فرهنگ ایثار و شهادت و کتاب و کتابخوانی برگزار نموده است
 
این مراسم با اهدا کتاب "عروج در نیزار" اثر جانباز دفاع مقدس سید علی کریمیان  که براساس زندگینامه شهید عبدالقدیر پاریاو نگاشته شده به حاضرین به پایان رسید.
اخبار مرتبط :