اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۲۸۱ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۳

رونمایی از سه جلد فضائل از حیات امیرالمؤمنین علیه السلام از موسوعه عوالم العلوم

همزمان با ایام ولادت سراسر نور حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، در تاریخ 9/12/97 ، از کتاب نفیس عوالم العلوم علامه بحرانی ، 3 جلد فضائل از مجموعه ارزشمند دوره ی حیات امیرالمؤمنین علیه السلام در محضر مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی رونمایی شد.

به گزارش راه شلمچه، این مجموعه گرانسنگ که از آثار ماندگار فقیه و محدث عالی مقام شیعه، مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر موحد ابطحی قدس سره می باشد،  توسط مؤسسة الامام المهدی علیه السلام تحقیق و تدوین گردید و برای اوّلین بار به زیور طبع آراسته و به مجامع علمی شیعه ارائه شد.

گفتنی است  با نشر این سه مجلّد ، مجموعه کتب انتشار یافته از موسوعه ی عظیم عوالم العلوم به 32 جلدرسیده است که جلد هایی از آن بصورت استدراک می باشد.

 در این دیدار که اعضای هیئت امنای مؤسسة الامام المهدی علیه السلام حضور داشتند، حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ضمن تجلیل از خدمات ارزشمند مرحوم آیت الله آقای حاج سید محمّد باقر موحد ابطحی قدس سره ،  برای ادامه دهندگان راه علمی و عملی آن عالم ربانی دعای خیر فرمودند و از بیت رفیع و دودمان آن عالم ربانی خاصه جد بزرگوارشان مرحوم صاحب مکیال المکارم و پدر بزرگوارشان مرحوم آیت الله حاج سید مرتضی موحد ابطحی قدس سره یاد نموده و طلب مغفرت نمودند.

یاد آوری می شود حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پیام تسلیت خود، بمناسبت ارتحال آن عالم ربانی با اشاره به احیای کتاب عوالم العلوم توسط آیت الله ابطحی فرمودند: آن فقید سعید با تأسیس مدرسه علمیه حضرت امام مهدی علیه السلام در حوزه‌ی علمیه‌ی قم افتخار دیگری برای خود به جای گذاشت و در آن مدرسه با تحقیق در تراث علمی و فقهی عالمان بزرگ به خصوص کتاب شریف عوالم العلوم یادگارهایی از خود به جای گذاشت که همه‌ی آنها جاویدان خواهد بود. الحق باید گفت که عاش سعیداً و مات سعیداً.

شایان ذکر است عالم وارسته و خدوم مرحوم آیت الله ابطحی  در شامگاه چهارشنبه 16/11/92 در بیمارستان حضرت بقیت الله تهران دعوت حق را لبیک گفت.

 

اخبار مرتبط :