اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۳۴۳ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱

امام‌جمعه موقت اهواز: دستاوردهای موشکی ثمره خون شهدای انقلاب و مدافع حرم است

امام‌جمعه موقت اهواز گفت: دستاوردهای نظام در بخش موشکی و پهباد ثمره خون شهدای انقلاب و مدافع حرم است.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم ازاهواز؛ یادواره شهدا گروه توپخانه  64 الحدید اهواز و مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و پیشکسوتان گروه الحدید در حسینیه اردوگاه شهید مسعودیان اهواز برگزار شد.

در این مراسم که امروز صبح با حضور خانواده  شهدا برگزار شد، حجت‌الاسلام و‌الملسلمین میراحمدرضا حاجتی امام‌جمعه موقت اهواز اظهار داشت: ثمرات و دستاوردهای نظام مدیون خون شهدا است و باید توجه کرد که  پاسداشت یاد شهدا و یادآوری از مجاهدت‌های آنان یک وظیفه همگانی است.

وی افزود: اینکه امروز در غرب اهواز نمایشگاه دستاوردهای موشکی برپا می‌شود نتیجه و ثمره خون شهدایی است که به ندای امام امت لبیک گفتند و عزت و عظمت را به ملت ایران عرضه داشتند.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه به برکت خون شهدا دشمن جرات تجاوز و چپاول ملت ایران را ندارد، گفت: ایران به برکت شهدا امروز در دنیا عزتمند است و دشمنان نمی‌توانند برای ملت تعیین تکلیف و یا این ملت خروشان را تحقیر کنند. 

حاجتی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های دشمن، تحقیر ملت ایران است. کاپیتولاسیون یکی از این سیاست‌های پلید بود که امام‌خمینی (ره) اجازه نداد ملت ایران زیر سلطه غرب برود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به پیروزی‌های ملت سوریه مقابل داعش بیان داشت: فرهنگ دفاع از حرم سبب تحول در ارتش و ملت سوریه شد.

سردار فضلی: نقدپذیری شهید همت مثال زدنی بودبرگزاری یادواره شهید حدادیان در لرستان به روایت تصویرسردار سلامی: دشمنان بدانند تا از تمام سرزمین‌های اسلامی بیرونشان نکنیم دست از جهاد برنمی‌داریم

در حاشیه این یادواره حجت‌الاسلام سید‌عبداللطیف طباطبایی مسئول روابط‌عمومی و تبلیغات گروه توپخانه 64 الحدید اظهار داشت: برای پاسداشت یاد شهدا و ترویج فرهنگ شهادت این مراسم برای چهارمین سال متوالی برگزار می‌شود. در این یادواره‌ها به‌دنبال انتقال مفاهیم شهادت و ایثار به نسل جوان هستیم تا دشمن نتواند این ارزش‌ها را به ضد ارزش تبدیل کند.

همچنین سرهنگ سید احمد موسوی معاون هماهنگ کننده گروه توپخانه 64 الحدید اهواز گفت: در این یادوراه از کسانی که در راه اقتدار ایران اسلامی استقامت کردند تقدیر و تجلیل می‌شود. گروه توپخانه الحدید اهواز 25 شهید تقدیم اسلام کرده است که 2 نفر از این شهدا، از شهدای مدافع حرم هستند.