اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۶۲۵ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۸

یادواره شهدای مشگین‌شهر برگزار شد

با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم و مسئولان مراسم روز بزرگداشت شهدا در مشگین‌شهر برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم و مسئولان مراسم روز بزرگداشت شهدا در مشگین‌شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی باوقار امام جمعه مشگین‌شهر در این مراسم اظهار داشت: روز بزرگداشت شهدا یادآور ماندگاری و زنده بودن یاد شهدا در جامعه است که در این زمینه زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا برای جامعه ماندگار است که در این زمینه باید همیشه جویای حال خانواده‌های معظم شهدا شد.

یادواره شهدای روحانی حوزه علمیه خوزستان در اهواز برگزار می‌شودیادواره شهدای مدفون در بقاع متبرکه لرستان برگزار می‌شودیادواره شهدای «آبروی محله» شهیدان ابراهیم و حسن برگی در محله قره آغاج تبریز+تصاویر

وی بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری شهدا همیشه زنده‌اند و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا کم‌تر از شهادت نیست که باید در این زمینه با زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای والامقام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دستاوردهای مقدس انقلاب اسلامی حفظ و صیانت کنیم.

باوقار تصریح کرد: شهدای والامقام جان خود را در راه اسلام و قرآن فدا کرده‌اند و هرکس که محبت شهدا را در قلب خود جای دهدعاقبت به خیری در انتظار اوست که در این زمینه در تلاش هستیم از شهدای والامقام  حفظ و نگهداری کنیم و در این زمینه در تلاش هستیم برگزاری یادواره‌های شهدا را فقط به روز بزرگداشت شهدا بسنده کنیم.

وی بیان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا فرصت بسیار مناسبی برای تبیین ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی است که درصدد هستیم با تداوم این یادواره‌ها به رسالت و وظیفه خود که کم‌ترین کار در قبال شهدا است عمل کنیم و به وظایف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

امام جمعه مشگین‌شهر افزود: یادواره‌های شهدا به عنوان تجلیل از شهدای معزز محسوب می‌شود و نباید هیچ گاه این مراسمات را به عنوان مراسمات عزاداری تلقی کرد که این موضوع یک اولویت اساسی بوده و درصدد هستیم به اهداف خود در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دست یابیم.