اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۶۳۹ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۶
کارشناس ویژه ورزشی راه شلمچه مطرح کرد:

تزریق پول های کثیف و آلودگی محض ورزش کشور

وفایی نژاد با تأکید بر اینکه باید بساط حضور نظامیان و سیاسیون در ورزش کشور برچیده شود، تصریح کرد: این افراد و جریان ها نه تنها خدماتی به ورزش نمی کنند، بلکه ...

به گزارش راه شلمچه، شعبان وفایی نژاد یکی از پیشکسوتان نام آشنای ورزش مازندران و کارشناس ویژه ورزشی این رسانه در گفتگویی با اشاره به اینکه تزریق پول های کثیف، آلودگی محض ورزش کشورمان را به همراه داشته، گفت: هرجا سخن از حضور اسپانسرهای مالی در تیمداری ورزشی مطرح می شود، می توان رد پای اختلاس های صدها میلیاردی را محسوس دانست.

 

وی افزود: متأسفانه بسیاری از افراد و جریان ها به نام تیمداری و حمایت از ورزش، بسیاری از منابع مالی کشور را به یغما برده اند که حضور نمایندگان مجلس و یا اعضای شوراها در این محور نقطه تاریکی است که پرداختن به جزئیات آن از حوصله مطالعه خوانندگان خارج است.

 

وفایی نژاد با تأکید بر اینکه باید بساط حضور نظامیان و سیاسیون در ورزش کشور برچیده شود، تصریح کرد: این افراد و جریان ها نه تنها خدماتی به ورزش نمی کنند، بلکه خیانت هایی از آنها سرزده که بی شک سالها زمان خواهد برد تا اثراتش از بدنه ورزش پاک شود.

 

کارشناس با سابقه ورزش کشور یادآور شد: مدیریت ورزشی باید به دستان مدیرانی از این جنس باشد و تاریخ نشان داده واگذاری مسئولیت به مدیران غیرتخصصی، تنها خسارات جبران ناپذیر بر بدنه تشکیلات وارد ساخته است که نمونه آن را می توان در حوزه مدیریت شهری و فعالیت اعضایی بی تخصص در نظام شورایی پرواضح ملاحظه نمود.

 

شعبان وفایی نژاد با اشاره به محکومیت بسیاری از مدیران غیرورزشی در محاکم قضایی، اهداف غیرورزشی آنها را عامل اصلی این سوء رخدادها دانست و اظهار داشت: مطمئن باشید جامعه ورزشی و خود ورزش و ورزشکاران متضرران اصلی حضور و عملکرد این افراد خواهند بود.

 نتیجه تصویری برای کاریکاتور تزریق پول های کثیف

وی با بیان اینکه بسیاری از این مدیران غیرورزشی به دنبال عزل از مسئولیت، به دنبال فرجام خواهی های جنجالی خواهند رفت: عملکرد ادوار اخیر این مدیران و شکایت به مجامع بین المللی نشان می دهد آنها تعصبی به ورزش کشورمان ندارند و می توان این عکس العملشان را با قطع منافع مالی و سیاسی شان مرتبط دانست.

 

وفایی نژاد نوک پیکان انتقادات خود را به سمت نمایندگان مجلس برد و خاطر نشان کرد: وقتی نمایندگان ما در مجلس با عضویت در هیأت مدیره باشگاههای ورزشی، نوعاً مهر سکوت مطلق را بر پیشانی شان می بینند چگونه می توان به امر نظارت بر عملکردها حتی در حوزه ورزش امیدوار بود با نگاهی سرانگشتی به میزان اطلاعات ورزشی و سایر موضوعات در بین نمایندگان، متأسفانه باید گفت بسیاری از آنها نمی دانند در ابتدایی ترین ارکان ورزش کشور چه می گذرد...