اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۶۷۵ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲

هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان هشدار داد

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فردا در نواحی مرکزی و غرب استان وزش باد شدید با سرعت ۵۰ تا ۶۵ کیلومتر برساعت موجب خیزش گرد و خاک در برخی نقاط می‌شود.

هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان هشدار دادبه گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، علی ملاشاهی  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: علاوه بر وزش باد، فردا شرایط برای رگبار‌های ملایم و پراکنده در ارتفاعات مرکزی و جنوب سیستان و بلوچستان فراهم است.

وی به ورود سامانه جدید بارشی از اواخر وقت روز یکشنبه هفته آینده به سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: از اواخر وقت یکشنبه ۲۶ اسفند تا دوشنبه شب در سطح استان رگبار ملایم تا متوسط و رعد و برق و بادشدید لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در این مدت احتمال جاری شدن رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن موقتی مسیل‌ها وجود دارد.

ملاشاهی افزود: روز دوشنبه در نواحی مرکزی و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد شدید با سرعت ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر برساعت انتظار می‌رود که در برخی مناطق همراه با گردوخاک خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به شدت وزش باد، در محور‌های مواصلاتی زاهدان-بم و ایرانشهر-بم توفان شن سبب کاهش دید خواهد شد.