اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۷۴۷ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۰

نخست وزیر نیوزلند: قوانین مربوط به سلاح در کشور ما تغییر می‌کند

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند با اشاره به کشته و زخمی شدن حدود ۸۰ نفر در حمله تروریستی به دو مسجد در این کشور، اعلام کرد که قوانین حمل سلاح را تغییر می‌دهد.

نخست وزیر نیوزلند: قوانین مربوط به سلاح در کشور ما تغییر می‌کندبه گزارش راه شلمچه به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وبسایت بازفید، جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند با اشاره به کشته و زخمی شدن حدود ۸۰ نفر در حمله تروریستی به دو مسجد در این کشور، اعلام کرد که قوانین حمل سلاح را تغییر می‌دهد.

آردرن در کنفرانس مطبوعاتی در ولینگتون گفت تروریست مهاجم به مسجد النور در شهر «کریستچرچ» از پنج اسلحه شامل دو مسلسل نیمه اتوماتیک و شاتگان، برای انجام حمله خود استفاده کرده حتی برای استفاده از آن‌ها نیز مجوز داشته است.

وی با بیان اینکه این فرد در نوامبر ۲۰۱۷ به راحتی برای تسلیحات خود مجوز حمل گرفته بود، تاکید کرد: «یک چیز را با قاطعیت می‌توانم به شما بگویم و این است که قوانین مربوط به سلاح در کشور ما تغییر می‌کند. زمان تغییر فرا رسیده است.»

نخست وزیر نیوزیلند همچنین از تحقیقات مسئولان قضایی و امنیتی درباره چگونگی و زمان دقیق خرید تسلیحات توسط تروریست مسجد النور و ارتباطات وی با خارج از این کشور خبر داد.

در حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ این کشور، ۴۹ تن کشته و ۳۹ نفر زخمی شدند.

این دو حمله برنامه‌ریزی‌شده همزمان با اقامه نماز جمعه، در دو مسجد نور و لینوود اتفاق افتاد.

حدود ۳۰۰ نفر در حال ادای نماز جمعه در این دو مسجد بودند که تروریست‌ها به سمت آن‌ها آتش گشودند.

برچسب ها :حمله تروریستی