اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۷۶۳ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵

تسلیت لاریجانی برای حادثه تروریستی نیوزیلند

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی
- اخبار سیاسی -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در پیامی حادثه تروریستی انفجار در شهر "کرایست چرچ" را محکوم و آن را به «تروور مالارد»، رئیس مجلس نمایندگان نیوزیلند، تسلیت گفت.

پیام تسلیت جهانگیری برای حمله تروریستی نیوزیلندروحانی حمله تروریستی نیوزیلند را محکوم کرددمشق جنایت تروریستی نیوزیلند را محکوم کردمعاون رئیس جمهور و وزیر خارجه ترکیه به نیوزیلند می‌روندمجلس ترکیه حمله تروریستی به 2 مسجد در نیوزیلند را محکوم کرد

 

متن پیام تسلیت لاریجانی به شرح زیر است:

جناب آقای تروور مالارد

رئیس محترم مجلس نمایندگان نیوزیلند

عالیجناب

با کمال تأسف و تأثر از وقوع حادثه تروریستی غیرانسانی در دو مسجد شهر کرایست چرچ و جان باختن و مجروح شدن تعدادی از مردم بی‌گناه و  مسلمانان نمازگزار مطلع شدم.

اینجانب ضمن اعلام انزجار و محکوم نمودن این جنایات هولناک، مراتب همدردی عمیق خود و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را با جنابعالی، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت  نیوزیلند ابراز می‌نمایم.

این جنایات بار دیگر لزوم هوشیاری و همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم را یادآوری نموده و تأکیدی بر این واقعیت است که جز با خشکاندن ریشه‌های فکری گروه‌های تروریستی، صلح و آرامش واقعی در هیچ منطقه‌ای از جهان حاصل نخواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که خود قربانی تروریسم بوده و هزینه‌های جانی و مالی زیادی در مبارزه با این پدیده شوم صرف نموده است، آمادگی همفکری و همکاری با همه کشورهای مستقل برای رسیدن به راه‌حل جامع در مبارزه با تروریسم را دارد.

با اغتنام از فرصت، صحت و سلامت جنابعالی را آرزو نموده و از درگاه خداوند منان برای بازماندگان این حادثه دلخراش صبر جمیل، برای جانباختگان مغفرت و  برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌نمایم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

برچسب ها :حمله تروریستی