اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۷۶۸ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵

مجلس ترکیه حمله تروریستی به 2 مسجد در نیوزیلند را محکوم کرد

احزاب حاضر در پارلمان ترکیه با انتشار بیانیه مشترکی، حملات تروریستی امروز به 2 مسجد در نیوزیلند را محکوم کردند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مصطفی شن‌توپ، رئیس و پنج حزب حاضر در مجلس ترکیه با انتشار بیانیه‌ای مشترک حملات تروریستی علیه نمازگزاران در دو مسجد نیوزیلند را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: دولت‌ها و رسانه‌های غربی باید از اظهاراتی که موجب تحریک احساسات و اعمال اسلام‌هراسانه می‌شود به شکل صادقانه و قطعی دوری کرده و از تشویق رویکردهای اسلام‌هراسانه صرف نظر کنند.

تا زمانی که جو زهرآلود موجود علیه اسلام و مسلمانان که موجب حملات علیه آنها می‌شود و همچنین بی تفاوتی برخی کشورهای غربی نسبت به این مسئله پایان نیافته، تروریسم نیز پایان نخواهد یافت.

معاون رئیس جمهور و وزیر خارجه ترکیه به نیوزیلند می‌روندنخست وزیر نیوزیلند: عامل حمله به نمازگزاران مجوز حمل سلاح داشته است

متاسفانه این اقدام منفور بیشتر از اینکه اقدام فردی چند فرد دیوانه باشد، محصول تفکر نژادپرستانه‌ای است که بر پایه اسلام و بیگانه هراسی که از سوی برخی سیاستمدارها و رسانه‌ها نیز حمایت می‌شوند، صورت گرفته است.

این بیانیه توسط روسای فراکسیون های احزاب عدالت و توسعه، جمهوری خلق، حرکت ملی، حزب نیک و حزب دموکراتیک خلق‌ در مجلس ترکیه امضا شده است.

در حملات تروریستی به مسجد النور و مسجدی دیگر در محله لینوود شهر کرایست چرچ نیوزیلند حین اقامه نماز جمعه، 49 نمازگزار جان خود را از دست داده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

برچسب ها :حمله تروریستی