اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۷۸۴ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵

توصيه پليس راه زنجان به رانندگان در روزهای پایانی سال

رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان با اشاره به افزايش بار ترافيكي در ايام پاياني سال و نزديكي به تعطيلات نوروز گفت: بزرگترين حوادث رانندگي هميشه در اثر کوچکترين کوتاهي صورت مي گيرد كه با رعايت كامل نكات ايمني در رانندگي مي توان جلوي بسياري از حوادث جاده ايي را گرفت.

توصيه پليس راه زنجان به رانندگان در روزهای پایانی سالبه گزارش راه شلمچه به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، سرهنگ عباس مظفری رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان  افزود: همه ساله در ايام پاياني سال و تعطيلات عيد نوروز شاهد وقوع تصادفات دلخراش جاده ايي و مرگ و مير بسياري از هموطنان خود هستيم كه اميدواريم رانندگان عزيز امسال بيش از پيش نكات ايمني را در رانندگي رعايت كنند.

رئيس پليس راه استان زنجان، تغيير ناگهاني مسير خودرو ها ، عدم رعايت فاصله طولي و عرضي ، حرکت در خلاف جهت ، نقص فني ، عبور از محل ممنوعه ، از جمله دلايل عمده وقوع تصادفات در جاده ها دانست و گفت: با رعايت کليه مقررات راهنمائي و رانندگي سفر بي خطري را براي خود و ديگران رقم بزنيم.

سرهنگ مظفری تصريح كرد: خستگي، حالت هاي عصبي و تند خويي از عوام حادثه ساز براي رانندگان محسوب
مي شوند که فرد در اين حالت ها نبايد پشت فرمان بشيند چرا كه اين عوامل توانايي راننده را در ادراک خطر ، تصميم گيري و اقدام به پيشگيري از تصادفات تضعيف مي کند .

وي در ادامه گفت : علاوه بر عوامل مذکور صبحت کردن ، خوردن و نوشيدن ، سيگار کشيدن و استفاده از تلفن همراه يا تنظيم موج راديو از جمله عواملي است که ممکن است در يک لحظه راننده را روياروي خطر قرار دهد.