اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۷۸۸ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲

حمله راکتی بی‌سابقه النصره به طرطوس سوریه/ثبت تصاویری از ورود جنگنده‌های جدید به پایگاه حمیمیم

هیئت تحریرالشام روز جمعه با چندین راکت شهر طرطوس را مورد هدف قرار داد؛ حادثه‌ای که اولین اقدام در نوع خود از سوی گروه‌های شورشی علیه این شهر ساحلی است.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، یک منبع مطبوعاتی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که عصر جمعه هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) چندین راکت را از شمال "حماة" در پایگاهی نزدیک به "السقیلبیه" به سمت شرق طرطوس شلیک کرد. یک منبع محلی در طرطوس به سیریانیوز گفت: چندین راکت شب گذشته به مرزهای اداری شرقی استان طرطوس اصابت کرد که تلفاتی نداشت. هر چند هیچ تاییدیه رسمی‌ای درخصوص این عملیات صادر نشده است.

طی ماه گذشته میلادی رخدادها در "منطقه کاهش تنش" در ادلب افزایش یافت.

مخالفان مسلح طی هفته‌های اخیر مراکز نظام سوریه را با حملات راکتی و عملیات انتحاری هدف قرار دادند.

از آن طرف نیروهای نظام سوریه در اطراف این منطقه در شمال شهر "حماة" مستقر هستند و احتمال انجام یک حمله زمینی وجود دارد.

در عین حال گزارش‌های رسانه‌ای اشاره داشتند به اینکه جنگنده‌های سوخوی ۲۵ وارد پایگاه حمیمیم شده‌اند و این جنگنده‌ها مخصوص پشتیبانی از نیروهای زمینی هستند و احتمال حمله زمینی در نزدیکی منطقه کاهش تنش وجود دارد.

تصاویر ماهواره‌ای از ورود هواپیماهای بیشتر به پایگاه حمیمیم روسیه در لاذقیه خبر می‌دهند که حکایت از یک طرح انجام عملیات زمینی در ادلب دارد.

رسانه‌های بخش نظامی این تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرده‌اند.

این نوع جنگنده‌ها بارها در سوریه در جریان درگیری‌ها از سال ۲۰۱۵ استفاده شده‌اند و در حمایت از نیروهای زمینی و دادن قدرت مانور بیشتر به آنها هستند و در سطح پایین پرواز می‌کنند.

این در حالی است که شدت حملات هوایی در منطقه کاهش تنش طی دو روز گذشته کاهش یافته است.

انتهای پیام

برچسب ها :تصاویر روز