اخبار تازه

کد خبر ۱۳۱۹۰۷ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
شانسی بزرگ برای سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل:

حجت الاسلام علوی موفق ترین مدیر روابط عمومی سازمان های تابعه شهرداری ساری

حجت الاسلام علوی با بهره مندی از سوابق درخشان مدیریتی خود، از توان و ظرفیت مناسبات سیاسی و اجتماعی اش توانسته بسیاری از طرح های این سازمان را در حوزه مربوطه اجرایی نماید...

به گزارش راه شلمچه، فعالیت برای کارکنان در یک نهاد یا سازمان، بدون همراهی و تعامل متقابل به بار نخواهد نشست، و این مهم به همراه جلب مشارکت و اعتماد آنان برای پیشرفت های مادی و معنوی سازمان از جمله وظایف و کارکردهای اساسی روابط عمومی است که نقش اثر گذار مدیران این حوزه فراسازمانی را برجسته می سازد.

 

برپایه این گزارش و طی ارزیابی صورت گرفته تیم خبری راه شلمچه در ساری، حجت الاسلام سید مجتبی علوی روحانی اخلاق مدار و یکی از مدیران متعهد شهرداری ساری را باید موفق ترین مدیر سال 97 در حوزه مدیریت روابط عمومی سازمان های تابعه شهرداری دانست.

 

با سپاس و قدردانی از زحمات همه مدیران روابط عمومی شهرداری نواحی و سازمان های تابعه و اشاره به اینکه سایر روابط عمومی ها نیز بر اساس توان و استعداد مدیرانشان گام هایی برای تبلور منشور مردمداری شهرداری ساری برداشته اند، مدیر روابط عمومی سازمان  مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل این دستگاه اجرایی به مثابه یک مدیر متخصص در همه امورات مربوط به توسعه فرهنگسازی ترافیکی در بین مردم، تعامل سازنده با اصحاب رسانه و مناسبات سازمانی عملکردی قابل اتکا داشته است.

 

علیرغم اینکه متأسفانه جایگاه روابط عمومی در بین مدیران کشورمان به درستی تبیین و قابل درک نیست و بسیاری از این مدیران روابط عمومی ها و مدیران آن را تنها در نصب بنر و تبلیغات محیطی حداقلی می دانند اما حجت الاسلام علوی با بهره مندی از سوابق درخشان مدیریتی خود، از توان و ظرفیت مناسبات سیاسی و اجتماعی اش توانسته بسیاری از طرح های این سازمان را در حوزه مربوطه اجرایی نماید.

 

وقتی سخن از حجت الاسلام علوی می کنیم از مدیری یاد می شود که یک مشاور مطمئن برای هر مدیری می تواند باشد و اگر مدیران سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری ساری در دوره های مختلف به موفقیت های شایانی در مسئولیت هایشان دست یافتند باید از نقش ارزنده این روحانی وارسته و کارآمد یاد کنیم که با ایفای متعهدانه وظایفش، امروز سازمانی را که گمنام در شهر و شهرداری بوده به تشکیلاتی مهم و اثرگذار در توسعه مدیریت شهری مرکز مازندران تبدیل کرده است.

 

نتیجه تصویری برای حجت الاسلام علوی حمل و نقل ترافیک شهرداری ساری

باید توجه داشت اگر روابط عمومی ها بخواهند تأثیر گذار باشند، باید از هر نظر در «جایگاه» بایسته و شایسته خود قرار داشته باشند و اگر در رأس این حوزه مدیری لایق، متین و کارآمد وجود داشته باشد، می تواند با به کار گماری کارگزارانی با مهارت در این موضوعات منشأ اثر در جهت تحقق اهداف سازمانی باشند بر این اساس نه تنها در ساری بلکه در صورت وجود دهها مدیر از جنس حجت الاسلام علوی در مازندران، ادارات و سازمانهای بسیاری مسیر متعالی و مبتنی بر بهره وری حداکثری را در پیش خواهند گرفت.

 

برای تصدیق این مدعا باید توجه داشت ارزش مداری، مخاطب شناسی و قدرت نیاز سنجی شهر در حوزه ترافیکی و مسائل مربوط به آن بخشی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این روحانی محبوب است که جایگاهی رفیع برای وی در نزد مدیران شهرستانی و استانی بالاخص در راهنمایی و رانندگی مازندران و سایر حوزه های مرتبط محفوظ کرده است.

 

راه شلمچه بنابر دیدگاه کلی خطاب به مدیران مازندرانی متذکر می شود، اگر مدیران سازمانی می خواهند هنر مردم داری را تحقّق بخشند، لازمه آن به کارگیری مدیران روابط عمومی کاردان، متخصص، با اخلاق و هنرمند در برقراری ارتباط با مخاطبان است. به هر حال می توان گفت دوران حبس اطلاعات به سر آمده است و مردم خواهان انتشار اطلاعات شفاف و روشن هستند و نمی توان مسائل سازمانی را سلیقه ای و بر اساس منافع شخصی در اختیار مردم قرار داد؛ این مهم معیار مهمی است که امروزه از سوی بسیاری از مدیران روابط عمومی در سطوح مختلف رعایت نمی شود و حتی مناسبات آنها با رسانه ها و مردم بر اساس منافع شخصی لحاظ می شود...

 

راه شلمچه برای حجت الاسلام سید مجتبی علوی در ادامه مسئولیت آرزوی توفیق و اعتقاد دارد که حق این روحانی دوست داشتنی حضور در مناصبی بسیار بالاتر از موقعیت فعلی است که امیدواریم با اجرای منشور شایسته سالاری، حق و عدالت در این محور نیز جاری شود.