اخبار تازه

کد خبر ۱۳۲۰۲۱ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰

مدیر جوان شبکه سه چه عقده‌ای از فردوسی‌پور دارد؟

آخرین دوشنبه سال 97 قرار بود برنامه نود با آیتم‌های ویژه سال گذشته پخش شود اما رئیس شبکه سیما مانع پخش آن شد که با واکنش مخاطبان این برنامه پربیننده روبرو شد.

به گزارش راه شلمچه، در حالی که هنوز فروغی در این باره هیچ اظهار نظری نداشته اما واکنش‌‌ها از سوی ستاره‌های ورزشی و هنری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های کشور قابل تامل است که پس از هر اتفاقی مخالفان و موافقان بی محابا وارد عرصه می‌شوند.

عادل فردوسی‌پور از سال 1378 پایه گذار برنامه نود بود و این برنامه تحلیلی و تشریحی خیلی زود نیاز فوتبال کشور شد و از 23 مرداد 78 تا کنون به خوبی درخشید و این نشان می‌دهد فردوسی‌پور کارش را بلد بود و به نوعی در پیشرفت فوتبال دخیل بوده است و این اغراق نیست که بگوییم فردوسی‌پور رنسانس رسانه فوتبال کشور بوده‌است که در گزارش مسابقات صاحب سبک بوده و در بخش کارشناسی نیز دارای تخصص فوق‌العاده است.

هرچقدر برنامه نود پربیننده و دارای مخاطبان فراوان شد آیا فوتبال هم پاک‌تر و بدون فساد شد؟
فوتبال در حال حاضر یکی از پربیننده‌ترین و پرهزینه‌ترین ورزش اول کشور است و این ورزش پرحاشیه آنقدر بزرگ شد که انگار از نان شب خانواده‌ها هم واجب‌تر است و در کنار این همه حاشیه‌ها و هزینه‌ها چه دستاوردی داشت؟ آخرین قهرمانی ایران در آسیا چه زمانی بود؟ لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران میلیاردها تومان و دلار خرج می‌کند اما تاریخ آخرین قهرمانی تیم‌های ایران در باشگاه‌های آسیا چه زمانی بوده‌است؟

 برنامه نود به خاطر دکوری زیبا و یا هزینه زیاد، میلیون‌ها بیننده را جذب نکرد بلکه فردوسی‌پور کارش را بلد بود اما پس از این همه سال فضای استادیوم‌های مسابقات فوتبال هم سالم شد تا خانواده‌ها هم بتوانند از نزدیک این ورزش پرطرفدار را ببینند؟ آیا فساد در فوتبال کشور هم کم شد؟ اگرچه این وظیفه فردوسی‌پور نبوده‌است اما متولیان فرهنگی، ورزشی، سیاسی و ... آیا به اندازه برنامه نود رشد داشتند؟

عادل فردوسی‌پور جوان سال 1378 اگر جسارت داشت تا برنامه چالشی و تحلیلی را تهیه کند و سطح اول برنامه تلویزیون تبدیل کند همانند صنایع خودروسازی کشور عمل کرد و تولید خودرو در کشور چشمگیر بوده آیا می‌شود از خودروسازان خرده بگیرند که تولید انبوه خودرو را باید متوقف کنند تا خیابان‌ها دیگر گنجایش این همه خودرو را ندارد؟ خودروسازان هم کارشان خوب عمل کردند اما در کنار آنها شهرسازی و جاده سازی هم باید رشدی چشمگیر داشت.

اگر فوتبال ایران مقام قهرمانی در آسیا نداشت اما در ستاره‌سازی هم رشد فوق‌العاده‌ای داشت ستاره‌هایی که فقط چهره شدند و پول درآوردند و بیشتر آنها حتی باعث تغییر رفتار و پوشش جوانان کشور شدند و در مقابل ورزشکاران دیگر رشته‌های ورزشی که بارها پرچم ایران عزیز را میادین جهانی و المپیک به اهتزاز در آوردند نه تلویزیون یارشان بود و نه رسانه‌ها و نه از نظر اقتصادی هم به حق‌شان رسیدند.

 به نظر می‌آید علی فروغی 30 ساله همان عادل فردوسی‌پور جوان سال 78 است که ماموریت سختی را برعهده گرفت و قطعا صلاح ورزش کشور را می‌بیند و این ذات مدیران جوان است که ماموریت‌های سخت را برعهده گیرند. فروغی بعید است از دانش و تخصص عادل فردوسی‌پور را ندیده باشد چراکه پیشنهاد قائم‌مقامی ورزش شبکه را مطرح نمی‌کرد.

چند سالی است که ظاهرا سلبریتی‌ها در همه امور تخصص و دستی بر آتش دارند و همواره پیشتاز و جریان سازی می‌کنند از جمله انتخابات و مخصوصا انتخابات 88، 94 و 96 اگرچه باعث مشارک پای صندوق رای می‌شوند اما در بیشتر مواقع با حمایت‌های خود موجی را بوجود آوردند که نتایج آن برعکس شعارهای پرطمطراق آنها شد.

 کاش امثال پرویز پرستویی به جای پرداختن و حمایت‌های سطحی از فردوسی‌پور و برنامه نود کمی هم نتایج انتخابات ریاست جمهوری 96 را هم به اشتراگ بگذارند و حوزه ورزش را به اهل آن بسپارند.

 

 

اخبار مرتبط :