اخبار تازه

کد خبر ۱۳۲۶۹۶ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶

ورود غیرمنتظره دادستان بابل به تخلفات جنگل‌خواری

دادستان شهرستان بابل به اتفاق مسئولان محلی جهت رسیدگی و شناسایی به تخلفات در بخش تخریب جنگل صبح پنجشنبه عازم منطقه بندپی شد.

به گزارش خبرنگار راه شلمچه از بابل، پس از پویش مردمی حامیان جنگل در بخش بندپی بابل، علی مرادی دادستان، میربزرگی رئیس منابع طبیعی شهرستان بابل به اتفاق حجت‌الاسلام حاجی‌زاده امام جمعه و رعیتی بخشدار بندپی غربی جهت شناسایی و انجام تحقیقات میدانی از فضای تعرض و تصرفات غیرقانونی از جنگل، وارد جنگل شیاده، کامیکلا و مناطق دیگر جنگل بندپی شدند.

بنا براین گزارش دادستان بابل اظهار امیدواری کرد تا هرچه سریعتر مناطق تصرف شده غیرقانونی تخریب و همچنین تمهیدات قانونی وضع گردد تا مانع ادامه تخریب جنگل صورت گیرد.

قطع درختان، ساخت‌و‌سازهای بی‌رویه و غیرمجاز از عوامل تخریب جنگل به‌شمار می‌‌آید که مردم بندپی بابل به‌شدت از آن در رنجند و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت به جنگل‌ها و مراتع به عنوان ریه‌های تنفسی شهرها و عوامل نگهدارنده خاک و همچنین دغدغه‌های معظم‌له از دست اندازی افراد سودجو به جنگل ها و منابع طبیعی بخصوص در شمال کشور بوده بنابراین انتظار می‌رود تا دستگاه‌های قضایی و دادستان محترم شهرستان بابل در این زمینه به‌طور جدی برای حفظ و حراست از جنگل و منابع طبیعی وارد عمل شده تا از سرمایه‌های ملی حمایت گردد.

اخبار مرتبط :