اخبار تازه

کد خبر ۱۳۲۷۸۷ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲

هادی مرزبان: تلویزیون با هنرمندان کارمندی برخورد می‌کند

تله‌تئاتر را تلویزیون فراموش کرده و سریال‌های فاخر و ماندگار هم ساخته نمی‌شوند، چون تلویزیون با ما برخورد کارمندی دارد و به کسانی میدان می‌دهند که ارتباطات خاص دارند.
- اخبار فرهنگی -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «پهلوانان نمی‌میرند»، «تنهاترین سردار»، «امیرکبیر»، «مخصمه» و «شاه‌شکار» جزو اصلی‌ترین هنرنمایی‌های "هادی مرزبان" در تلویزیون و پای ثابت کارگردانی تله‌تئاترهای تلویزیونی بوده است. اتفاقی که امروز کمتر در قاب تلویزیون دیده می‌شود و خود مرزبان هم به این نکته گلایه دارد که تله تئاتر را تلویزیون فراموش کرده است.  البته با این کارگردان تئاتر و بازیگر سینما و تلویزیون درباره سریال‌های امروز تلویزیون صحبت کردیم که در ادامه گفتگوی هادی مرزبان با تسنیم را می‌خوانید:  

هادی مرزبان کارگردان و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در پاسخ به این سوال که چرا دیگر سریال‌هایی مثل «پهلوانان نمی‌میرند» و امثال آن که سال‌ها بازپخش هم می‌شوند برای مخاطب تازگی دارند ساخته نمی‌شود، تصریح کرد: انگار ساخت کارهای بزرگ، ماندگار و ارزنده فراموش شده است. البته این غفلت و عدم پرداخت هم دلایل زیادی دارد. شما نگاه کنید تلویزیون به هیچ‌وجه کارهایی که حداقل در حد آن‌ها هم باشد نمی‌تواند بسازد در حالیکه الان باید چند سر و گردن بالاتر از آن کارها را ما شاهد باشیم. متأسفانه کارهای سنگین و فاخر به فراموشی سپرده شده‌اند. همواره شما کارهای پیش پا افتاده و سبک را می‌بینید.

وی با اشاره به اینکه در تلویزیون با هنر و هنرمند برخورد کارمندی می‌شود، تأکید کرد: شاید بزرگترین دلیل عدم ساخت کارهای فاخر و ماندگار، مسئله مالی باشد که نمی‌خواهند و به سراغ ساخت این نوع آثار نمی‌روند. بعد هم مدیران فرهنگی ما در تلویزیون یک مقداری کارمندی برخورد می‌کنند. کار را کارمندی در دستور کار دارند تا با دید و شمّ هنری!  کارمندی که پشت میز خودش نشسته ولی با عشق کار نمی‌کند. در صورتیکه کسانی به عنوان مدیر در کنار کارهای هنری قرار می‌گیرند که یک دید هنری و شمّ هنری استفاده نمی‌کنند و به یکسری افراد خاص با ارتباطات خاص بها داده می‌شود. متأسفانه سالیان سال است که مردم هنوز درباره کارهای دوران قبل من صحبت می‌کنند و اصلاً از تحلیل کارهای جدید خبری نیست؟ کارهایی که بیست سال پیش انجام دادیم برایشان نوستالژی دارد و این یک نقیصه بزرگ محسوب می‌شود.

علی صادقی: سریال «نون.خ» کسی را مسخره نکرد/ همه کارگردان‌ها، بازی‌های تکراری را دوست دارند

مرزبان در پاسخ به سوالی درباره کم‌کاری در تلویزیون، خاطرنشان کرد: کار جدید انجام نمی‌دهم چون کارهایی که من می‌خواهم تلویزیون نمی‌پذیرد و کارهایی که آن‌ها هم می‌خواهند من انجام نمی‌دهم. برای ما پول نیست؛ برای مسابقات‌شان و کسانی که ارتباطات خاص دارند پول و سرمایه وجود دارد. تله‌تئاتر هم که قبلاً کار می‌کردیم هم در تلویزیون فراموش شده است.

 وی در پایان با اشاره به کار نمایشی جدید خود، گفت: یک کار تئاتر به نام «دکتر نون» را برای امسال دارم که ده سال است منتظرم که روی صحنه بروم. امسال قرار است نوبت بدهند و تمرین را شروع کنم؛ مثل اینکه برخی از مدیران هنری ما هم همین نگاه کارمندی دارند که خالی از شمّ هنری است. چرا که تمام شورای نظارت و ارزشیابی کار من را خوانده‌اند و خودشان گفته‌اند این کار حیف است و به روی صحنه برود. ولی چون فلان مدیر، دلاری سالن را حساب می‌کند کار به امروز و فردا می‌رسد.