اخبار تازه

کد خبر ۱۳۲۹۴۴ انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵

سیستم توزیع کالا در قم به‌شدت معیوب و نگران‌کننده است

فرماندار قم گفت: واقعیت بیرونی مسئله این است که اختلالاتی آزاردهنده در سیستم توزیع قم وجود دارد که دست افراد سودجو را برای سو استفاده از بیت‌المال باز می‌گذارد.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مرتضی حیدری ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: روند توزیع گوشت، میوه، مرغ، نهاده‌های دامی و بسیار از کالاهای اساسی دیگر در قم معیوب و سرشار از اشکال و ابهام و حرف‌وحدیث است.

وی توضیحاتی در رابطه با چرایی ابهامات و اشکالات توزیع گوشت و مرغ در استان داشته و افزود: واقعیت بیرونی مسئله این است که اختلالاتی آزاردهنده در شکل و نحوه توزیع گوشت و مرغ در قم وجود داشته که دست افراد سودجو را برای سو استفاده از بیت‌المال باز می‌گذارد.

فرماندار قم نبودن سازوکاری مشخص و منطقی در توزیع کالاهای اساسی از مهم‌ترین عیب و اشکال سیستم توزیع کالا در قم دانست و تأکید کرد: حقیقت این است که مکانیسم مشخصی در پیش‌بینی، تأمین و توزیع کالاهای اساسی در قم وجود نداشته و مدیران بر اساس پیشامدهای روز تصمیم کیری می‌کنند.

حیدری ادامه داد: این مسئله که مدیران قمی معیار و مبنای قیمت‌گذاری گوشت مرغ در قم را قیمت پایه در میدان بهمن تهران قرار می‌دهند جای تأسف دارد. شرایط و ضوابط قم با تهران تفاوت داشته و نمی‌شود تمام اصول شهری مانند تهران را بدون در نظر گرفتن مسائل دیگر در قم نیز پیاده کرد.

وی با هشدار به سوداگران نهادهای دامی در قم گفت: عده‌ای نهاده‌های دامی را با ارز دولتی خریداری کرده اما با نرخ آزاد می‌فروشند، در این مورد خاص ظلم و اجحاف بزرگی به مصرف‌کنندگان و شهروندان بی‌دفاع قمی می‌شود.

فرماندار قم گفت: وقتی مدیران جهاد و سازمان صمت استان سخن می‌گویند از پیش‌بینی افزایش قیمت محصولات اساسی در روزهای آینده خبر می‌دهند. این شکل از مدیریت و برنامه‌ریزی بر مشکلات و دردهای مردم می‌افزاید. مدیری که نتواند برای تعدیل و کاهش قیمت برنامه و راهکار داشته باشد شرایط معیشتی مردم را سخت‌تر می‌کند.

حیدری با انتقاد شدید از وضعیت آشفته و رهاشده قیمت‌گذاری و عرضه محصولات اساسی در استان تصریح کرد: بی‌تعارف باید بگویم که کار در حوزه کارشناسی قم در زمینه گوشت و مرغ نقص و ایراد بسیار آزاردهنده و مشهود است. موضع‌گیری و سخن مدیران نیز در این مسائل از احتمال و عدم قطعیت ناشی می‌شود.

وی ادامه داد: با فرارسیدن ماه رمضان مباحث کارشناسی و نظارت باید باقدرت و شدت بسیار بیشتری انجام شود. در ماه مبارک رمضان نباید با کم‌کاری و ضعف در نظارت‌ها بر آلام و مشکلات شهروندان بیش از این دامن زده شود.

29 میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شدمحموله 12 تنی گوشت فاسد و غیرمجاز در مشهد کشف شدبازار گوشت قرمز همدان در ‌رکود به سر می‌برد‌

فرماندار قم با انتقاد و تأسف از پیش‌بینی و تحلیل مدیران جهاد کشاورزی از علت افزایش قیمت پیاز، تأکید کرد: نظرات کارشناسی سازمان جهاد کشاورزی قم در مورد قیمت پیاز به‌شدت نگران‌کننده، غیر کارشناسی و عرفی بوده و از هیچ قاعده و منطقی پیروی نمی‌کند.

حیدری حلقه گمشده بسیاری از مشکلات استان در کالاهای اساسی را حلقه توزیع دانست و اضافه کرد: مشکل اول و آخر استان قم در تأمین کالاهای اساسی مسئله توزیع است، در تأمین کالاهای اساسی مشکلی احساس نمی‌شود.

برچسب ها :قیمت مرغ گوشت