اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۰۱۴ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۷

«نیروهای واکنش سریع» ایران در بحران + تصاویر

کمتر از یک روز پس از وقوع سیل سهمگین در پلدختر، نیروهای جهادی در این شهر، ستاد تشکیل داده‌اند و به کمک به مردم پرداخته‌اند.
- اخبار اقتصادی -

خبرگزاری تسنیم؛‌ گروه اقتصادی؛‌ کارگروه بررسیهای ویژه 

قرارگاه جهادی امام رضا، نام مرکزی است که حدود نیمی از 3000 نیروی جهادی «بیل‌به دست» در شهر پلدختر را سازماندهی کرده و به میدان فرستاده است. این قرارگاه، با پشتیبانی بنیاد کرامت آستان قدس در روز 14 فروردین، یک روز پس از سیل و بلافاصله پس از بازگشایی جاده‌های مواصلاتی پلدختر شکل گرفت.

مهدی بابک، مسئول این قرارگاه به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: 14 فروردین راه اینجا باز شد؛ حاج حسین یکتا قرارگاه امام رضاییها را با همت بنیاد کرامت شکل داد و 30 تا 40 نفر به‌عنوان پیش‌قراول به پلدختر آمدیم و در سپاه پلدختر مستقر شدیم. خیابانها و کوچه‌ها مسدود بود و خانه‌ها انباشته از گل و لای و رسوبات. شهر را بلوک‌بندی کردیم؛ قرار شد نیروهای مردمی داخل پلدختر متمرکز شوند و از یک گوشه شهر شروع کردند، از تمیزی خیابانها و کوچه‌ها و منازل تا شستن فرش و وسایل دیگر مردم انجام می‌شود.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از رضایت و امتنان بی‌نظیر مردم پلدختر از نیروهای جهادی حکایت دارد. در کوچه و خیابان، و پشت خودروها چندین پلاکار نصب شده که مراتب تشکر مردم از نیروهای جهادی را منعکس کرده است.

به این ترتیب، یکی از کارآمدترین و سریعترین نهادهایی که در بحرانها به داد مردم می‌رسد، در جمهوری اسلامی شکل گرفته است. نیروهای مردمی جهادی را می‌توان یکی از نهادسازیهای افتخارآفرین انقلاب اسلامی قلمداد کرد.

برچسب ها :تصاویر روز