اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۰۲۱ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۹
کنعانی مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اقدام غیرقانونی آمریکا علیه سپاه تله مرگی است که صهیونیست‌ها برایشان کار گذاشته‌اند

یک فعال اصولگرا گفت: اقدام غیرقانونی آمریکا تله مرگی است که صهیونیست‌ها برای آنها کار گذاشته‌اند.

کنعانی مقدمحسین کنعانی مقدم؛ فعال اصولگرا در گفتوگو با خبرنگار احزاب و تشکلهایگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به اقدام غیرقانونی آمریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران گفت: بیانیه‌ای که آمریکا صادر کرد، به نوعی اعلام شکست آمریکا بود.

وی با اشاره به اینکه آن‌ها ۷ تریلیون دلار هزینه کردند و حالا شبانه وارد عراق می‌شوند، ادامه داد: آن‌ها می‌گویند ما هرجا در منطقه وارد عمل شدیم با نیرو‌های سپاه و مقاومت مواجه شدیم و سپاه  نگذاشت ما به اهدافمان برسیم.

دبیرکل حزب سبز تصریح کرد: من اسم این اقدام آمریکا را تله مرگ می‌گذارم که توسط صهیونیست‌ها گذاشته شده و قطعا شرایط سختی را برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

کنعانی مقدم با بیان اینکه پنج گروه به اقدام آمریکا عکس‌العمل نشان دادند، گفت: یک گروه صهیونیست‌ها و منافقین بودند که طبیعتا از این اقدام آمریکا خوشحال شدند. گروه دیگر کشور‌هایی مثل چین، روسیه و فرانسه هستند که اظهار نگرانی کردند که آمریکا نباید هژمونی خود را  جهان قرار دهد و معادلات بین‌المللی را بر هم زند.

وی اضافه کرد: گروه‌های مقاومت از این بابت خوشحال شدند که بالاخره مقاومت آنها به نتیجه رسید و آمریکا با این اقدام دست به انتحار سیاسی زد و خود را به عنوان یک هدف در برابر مقاومت قرار داد؛ به طوری که اکنون ۲۵۰ پایگاه نظامی و اطلاعاتی آمریکا و حتی سفارتخانه‌ها از این به بعد به عنوان هدف تروریستی قلمداد می‌شوند.

فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: گروه دیگری که از این اقدام آمریکا خرسند شدند، معتقدند این اقدام آمریکا مقدمه‌ای بر پایان کار رژیم صهیونیستی است و معتقدند اگر کار به جایی برسد که برخوردی بین ایران و صهیونیست‌ها اتفاق بیفتد، صلح امنیت منطقه را به خطر خواهد انداخت و اگر جنگی در خلیج فارس و جولان دربرگیرد، کل جهان متضرر خواهد شد.

کنعانی مقدم با اشاره به انسجام داخلی کشور در حمایت از سپاه گفت: این اقدام در زمانی صورت گرفت که نیرو‌های سپاه درگیر کمک به سیل‌زدگان هستند و به عبارتی آمریکا می‌خواهد ملت ایران را هدف قرار دهد.

وی تاکید کرد: هر اقدام آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی باعث انسجام داخلی می‌شود به طوری که اکنون ۲۰ میلیون بسیجی اعلام کردند ما می‌خواهیم پاسدار شویم و ۸۰ میلیون ایرانی از سپاه حمایت کردند.

کنعانی مقدم تصریح کرد: انسجام و وحدتی که در داخل کشور ایجاد شد، نشان می‌دهد طرح‌های آمریکا با شکست مواجه شده است.

برچسب ها :مرگ جوان