اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۰۴۷ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۳

ضعف موجود در تامین و توزیع نهاده‌ها از جمله مشکلات در استان مرکزی بوده است

معاون هماهنگی امور اقتصاوی و توسعه منابع استاندار مرکزی با بیان اینکه ضعف موجود در تامین و توزیع نهاده‌ها از جمله مشکلات در استان مرکزی بوده است گفت: مشکلی در تامین و توزیع گوشت مرغ در استان مرکزی وجود ندارد.
- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید فرخی عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی بااشاره به اقدامات انجام شده در تنظیم بازار استان اظهار داشت: وقتی به اتفاقات سال گذشته در تنظیم بازار نگاه می‌کنیم مشاهده می‌کنیم که اقدامات انجام شده بی‌تاثیر نبودند.

وی افزود: سال گذشته در حوزه توزیع کالاهای اساسی با پدیده‌ای مواجه شدیم که در چندسال گذشته با آن بیگانه بودیم، باید قبول کنیم که شرایطی به‌وجود آمد که آمادگی مواجه با آن را نداشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصاوی و توسعه منایع استاندار مرکزی تصریح کرد: به‌سبب بی‌تجربگی با آزمون و خطاهایی مواجه شدیم، سال گذشته تمام سعی و تلاش در زمینه توزیع اقلام باید بیشتر باشد.

فرخی بیان کرد: سال گذشته به ستاد تنظیم‌ بازار شوک ناشی از تلاطم قیمت در سطوح ملی وارد و سبب ایجاد مشکلاتی در زمینه اقلامی مثل لاستیک شد، اما با این وجود سال گذشته در زمینه توزیع اقلام اساسی شاهد اتفاقات بسیار خوبی بودیم، از وزارت جهادکشاورزی بابت نحوه قیمت‌گذاری‌های گله‌مند هستیم، زیرا فکر می‌کنیم کاری انجام داده‌اند که کشور را با یک هیجان مواجه کرده‌اند و سبب شده‌اند که یک سری رفتارهای ناپسند اتفاق بیفتد.

پیاز 5 تا 15 هزار تومانی در بازار؛ پیاز هم تنظیم بازاری شد؟+ تصویرتوقف عرضه گوشت تنظیم بازاری به حذف رانت و دلالی کمک می‌کندتوزیع گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه‌های شهروند هم متوقف شد

وی عنوان کرد: مهم‌ترین بحث، موضوع ضعف موجود در تامین و توزیع نهاده‌ها بوده که در ستاد تنظیم بازار قرار است قیمت‌ها متعادل و با گران‌فروشی برخورد شود، چراکه در این زمینه ناموفق نبوده‌ایم.

معاون هماهنگی اموز اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی اضافه کرد: گران فروشی مرغ و پایین‌تر بودن قیمت مرغ در استان در مقایسه با استان‌های دیگر دو اقدامی بود که در ستاد تنظیم بازار استان سعی برانجام شده است، سال گذشته در این زمینه دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف کمک کردند و قیمت مرغ در استان پایین‌تر از دیگر استان‌ها بود و همچنین میزان مرغ موجود در استان هم خوب بود.

فرخی ادامه داد: بحث تامین گوشت مرغ در استان را مانند گذشته در استان انجام می‌دهیم و پاسخگوی این موضوع در برابر وزارت صنعت و معدن هم هستیم.

آخرین وضعیت توزیع اقلام اساسی و گوشت در استان مرکزی

معاون پشتیبانی امور دام استان مرکزی با اشاره به آخرین وضعیت توزیع اقلام اساسی و گوشت در استان مرکزی گفت: 50 تن گوشت گوساله از محل موجودی بخش خصوصی در استان مرکزی توزیع می‌شود.

قاسم اسدی عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم‌  بازار استان مرکزی با اشاره به میزان فرآورده‌های دامی توزیع شده درسال گذشته اظهار داشت: سال گذشته 45 هزار تن ذرت، 13 هزار تن سویا و 9 هزار و 300 تن هم جو بین تولیدکنندگان استان توزیع شده است.

وی افزود: پشتیبانی امور دام استان یک هزار تن مرغ منجمد، 730 تن مرغ گرم، 200 تن گوشت قرمز، 803 تن گوشت منجمد گوساله از محل موجودی بخش خصوصی در بازار استان توزیع شده است.

معاون پشتیبانی امور دام استان مرکزی تصریح کرد: همچنین 50 تن گوشت گوساله وکیوم، 25 تن گوشت گوسفندی منجمد، 246 تن هم گوشت گوسفندی لاشه امور پشتیبانی امور دام در استان توزیع کرده، مجموع گوشت قرمز در سال گذشته یک هزار 324 تن در استان بوده است.

اسدی بیان کرد: هم اکنون 3 هزار و600 تن ذرت، 3هزار و 300 تن سویا، 50 تن گوشت گوساله از محل موجودی بخش خصوصی در حال توزیع است، همچنین براساس بخشنامه در حال انجام ارسال یک هزار و 500 تن جو  به مناطق سیل‌زده هستیم.

کمبود کالاهایی مثل قند و شکر در استان مرکزی

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به افزایش قیمت‌ها گفت: باتوجه به بارندگی‌ها و بارش‌های اخیر شاهو افزایش قیمت‌هایی هستیم، برای مثال هم‌اکنون برنج ایرانی در شمال ایران بین 19 هزار و 500 تومان تا 20 هزار تومان به فروش می‌رسد.

جمشید زند افزود: هم‌اکنون در بین اصناف کمبود کالاهایی مثل قند کیلویی هشت هزار تومان، شکر هفت هزار تومانی داریم، همچنین برخی از واحدهای تولیدکننده از توزیع کالا خود به سبب نداشتن قیمت فروش جدید امتناع می‌کنند که سبب افزایش قیمت شده است.

وی تصریح کرد: از دیگر عوامل موثر در افزایش قیمت کالاها می‌توان به مواردی مثل افزایش قیمت دلار، تعطیلی زیاد فروردین، تقاضای ایجاد شده در سیل، عرضه کم از سوی کارخانه‌ها و افزایش دست‌مزد کارگری اشاره کرد.

برچسب ها :قیمت مرغ گوشت