اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۰۴۸ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۳

ضعف موجود در تامین و توزیع نهاده‌ها از جمله مشکلات در استان مرکزی بوده است

معاون هماهنگی امور اقتصاوی و توسعه منابع استاندار مرکزی با بیان اینکه ضعف موجود در تامین و توزیع نهاده‌ها از جمله مشکلات در استان مرکزی بوده است گفت: مشکلی در تامین و توزیع گوشت مرغ در استان مرکزی وجود ندارد.
- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید فرخی عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی بااشاره به اقدامات انجام شده در تنظیم بازار استان اظهار داشت: وقتی به اتفاقات سال گذشته در تنظیم بازار نگاه می‌کنیم مشاهده می‌کنیم که اقدامات انجام شده بی‌تاثیر نبودند.

وی افزود: سال گذشته در حوزه توزیع کالاهای اساسی با پدیده‌ای مواجه شدیم که در چندسال گذشته با آن بیگانه بودیم، باید قبول کنیم که شرایطی به‌وجود آمد که آمادگی مواجه با آن را نداشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصاوی و توسعه منایع استاندار مرکزی تصریح کرد: به‌سبب بی‌تجربگی با آزمون و خطاهایی مواجه شدیم، سال گذشته تمام سعی و تلاش در زمینه توزیع اقلام باید بیشتر باشد.

فرخی بیان کرد: سال گذشته به ستاد تنظیم‌ بازار شوک ناشی از تلاطم قیمت در سطوح ملی وارد و سبب ایجاد مشکلاتی در زمینه اقلامی مثل لاستیک شد، اما با این وجود سال گذشته در زمینه توزیع اقلام اساسی شاهد اتفاقات بسیار خوبی بودیم، از وزارت جهادکشاورزی بابت نحوه قیمت‌گذاری‌های گله‌مند هستیم، زیرا فکر می‌کنیم کاری انجام داده‌اند که کشور را با یک هیجان مواجه کرده‌اند و سبب شده‌اند که یک سری رفتارهای ناپسند اتفاق بیفتد.

پیاز 5 تا 15 هزار تومانی در بازار؛ پیاز هم تنظیم بازاری شد؟+ تصویرتوقف عرضه گوشت تنظیم بازاری به حذف رانت و دلالی کمک می‌کندتوزیع گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه‌های شهروند هم متوقف شد

وی عنوان کرد: مهم‌ترین بحث، موضوع ضعف موجود در تامین و توزیع نهاده‌ها بوده که در ستاد تنظیم بازار قرار است قیمت‌ها متعادل و با گران‌فروشی برخورد شود، چراکه در این زمینه ناموفق نبوده‌ایم.

معاون هماهنگی اموز اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی اضافه کرد: گران فروشی مرغ و پایین‌تر بودن قیمت مرغ در استان در مقایسه با استان‌های دیگر دو اقدامی بود که در ستاد تنظیم بازار استان سعی برانجام شده است، سال گذشته در این زمینه دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف کمک کردند و قیمت مرغ در استان پایین‌تر از دیگر استان‌ها بود و همچنین میزان مرغ موجود در استان هم خوب بود.

فرخی ادامه داد: بحث تامین گوشت مرغ در استان را مانند گذشته در استان انجام می‌دهیم و پاسخگوی این موضوع در برابر وزارت صنعت و معدن هم هستیم.

برچسب ها :قیمت مرغ گوشت