اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۰۸۳ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰

لزوم مطلوب‌تر شدن قیمت گوجه فرنگی در استان تولیدکننده‌اش

استاندار بوشهر، بوشهر را یکی از تولید کنندگان مهم گوجه فرنگی دانست و با تاکید بر تنظیم قیمت این کالا در بازار گفت: قیمت گوجه فرنگی در استان بوشهر باید مناسب و نسبت به دیگر نقاط کشور از وضعیت قیمت مطلوب‌تری برخوردار باشد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، عبدالکریم گراوند در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با تاکید بر کنترل قیمت مرغ در بازار و تحویل گوشت مرغ با قیمت تعیین شده از مرغداری‌ها اظهار داشت: تعهدات مرغداری‌هایی که نهاده‌های دامی با قیمت دولتی دریافت کرده‌اند باید محقق شود و گوشت مرغ مورد تعهد این واحدها برای عرضه در بازار تعیین تکلیف شود.


وی با تاکید بر برخورد قاطع با مرغداری‌های متخلف گفت: مرغداری‌هایی که نهاده‌های دامی دریافت کرده و به تعهدات خود عمل نکرده‌اند بر اساس قانون تعیین تکلیف شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم افزود: اقلام پرمصرف مردم استان بوشهر شامل گوشت، مرغ، قرمز، برنج، شکر، روغن و دیگر کالاهای موردنیاز مردم تأمین و برای توزیع ذخیره سازی شود.

گراوند ادامه بازرسی و نظارت بر قیمت کالاها و بازار را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید همواره مدافع حقوق مصرف کننده باشیم که بر اساس مصوبه دولت، ۲۵ قلم کالا در فهرست کالاهای مشمول دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی قرار گرفته‌اند.

وی با تاکید بر پیگیری دریافت سهمیه استانی کالاهای اساسی بر اساس ۲۵ قلم کالای یاد شده تصریح کرد: پیگیری میزان سهمیه استان و نحوه توزیع کالاهای اساسی مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر، توجه به توزیع کالاهای اساسی از طریق تعاونی‌های مصرف کارکنان دولتی به ویژه کارکنان شرکتی را یک ضرورت دانست و افزود: تأمین کالاهای اساسی موردنیاز در ماه مبارک رمضان با قیمت مصوب و مناسب از طریق تعاونی‌های کارکنان و نمایشگاه رمضان ضروری است.

وی با تاکید بر توجه به رونق تولید خاطرنشان کرد: هر چند باید تولیدکنندگان حمایت شوند ولی جلوگیری از تخلف و رونق تولید و حفظ حقوق مصرف کنندگان نیز مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به آغاز برداشت گندم و خرید این محصول از کشاورزان گفت: در خرید گندم از کشاورزان مبلغ آن به موقع پرداخت شود تا زمینه رضایت مندی و حل مشکلات کشاورزان فراهم شود.

گراوند با بیان اینکه خرید و پرداخت مبلغ گندم خریداری شده باید تسریع شود، افزود: ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی اختصاص یافته است. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی، قیمت کالاها دارای ثبات می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار در مراکز عرضه و تعاونی‌های مصرف تصریح کرد: نمایشگاه رمضان با همکاری اصناف با هدف عرضه کالاها و اقلام اساسی پر مصرف و مورد نیاز در ماه مبارک رمضان تشکیل شود.

انتهای پیام

برچسب ها :قیمت مرغ گوشت