اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۰۹۰ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰

نورومارکتینگ چیست؟

در گذشته، بازاریاب یا فروشنده برای فروش محصول خود دائم درگیر آزمون و خطا بود...
راه شلمچه- وحید مایلی؛ دانش و تجربه یار اصلی یک فروشنده بود و کسی که با این روش ها می توانست محصول خود را در حد رضایت بخش بفروشد، به عنوان یک بازاریاب یا فروشنده حرفه ای معرفی می شد؛ غافل از اینکه این آزمون و خطاها برای صاحب کالا هزینه هایی در پی داشت که گاها باعث ضرر نیز می شد.
امروزه با بهره گیری از فناوری های نوین،  صاحب نظران عرصه پزشکی مغز با استفاده از تفسیر امواج مغزی خریدار در طول مراحل خرید، علمی را با نام نورومارکتینگ (Neuromarketing) برای بازاریابی و فروش موفق معرفی کرده اند.
این علم جدید عبارت است از پیوند دانش نوروساینس(علوم اعصاب) + بازاریابی.
یک تحقیق ساده در بررسی و تفسیر امواج مغزی نشان داده است که مغز مشتریان در هنگام نوشیدن یک نوشابه ۴۵ دلاری لذت بیشتری میبرد تا نوشیدن یک نوشابه ۵ دلاری. در بیان ساده فروشنده در زمان فروش کالا یا خدمات؛ یا به مغز مشتری لذت وارد میکند یا درد می دهد.
اگر ناخواسته یا در جهت آزمون و خطا به مشتری درد بدهد باعث رنجیدن مشتری شده و فروش اتفاق نخواهد افتاد و اگر به مغز مشتری لذت وارد کند قطعا فروش اتفاق خواهد افتاد پس نورومارکتینگ کلید لذت در مغز مشتری را به دست شما می دهد و میتوانید با ایده هایی که از مغز خود می گیرید اقداماتی انجام دهید که باب میل مشتری و بازار باشد در حالی که شما عکس این موضوع را هم می آموزید که مشتری و بازار کلید درد را هم در مغزش دارد و با شناخت عوامل تاثیر گذار در این کلید، هرگز به مشتری درد نخواهید داد.
نورومارکتینگ می گوید که مغز چگونه کار می کند و به چه پیام هایی واکنش مثبت نشان می‌دهد و از چه پیام هایی استقبال نمی کند. با فراگیری این علم متوجه خواهید شد که برخی برندها روزانه هزینه های سنگینی برای تبلیغات در تلویزیون، بیلبوردها، فضای مجازی و حتی قرعه کشی ها و جوایز سنگین می پردازند اما هنوز نتوانسته اند نقاط درد مشتری را پیدا کنند و آن را کاهش دهند و فقط هزینه های سنگین برای جذب مشتری کرده اند.
امید است در کشور ما بازاریابان و فروشندگان با بهره‌گیری از ظرافت های فرهنگی و قومیتی و سلایق مشتری و بازار و تلفیق آن ها با دانش نورومارکتینگ موفقیت های بزرگی را در فروش خود به ارمغان آورند
این دانش حاوی ایده هایی است که از مغز اطلاعاتی به بازاریاب یا فروشنده می دهد و او متوجه می شود که اکنون کلید درد را در مغز مشتری زده است یا لذت را و به این ترتیب میتواند به فروش قطعی دست یابد.
 
اخبار مرتبط :