اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۱۰۰ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱

افزایش آمادگی‌های النصره برای حمله شیمیایی در سوریه

گروه تروریستی النصره برای انجام حملات شیمیایی در مناطق کاهش تنش در سوریه آمادگی‌های خود را افزایش داده است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع آگاه در ادلب به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که چند روز قبل نشستی بین دو سرکرده طراز اول گروه تروریستی هیئة تحریر الشام (جبهة النصره) و عناصر گروه تروریستی موسوم به کلاه سفیدها و دو سرکرده از گروه‌های تروریستی جیش العزه و الحزب الإسلامی الترکستانی در ادلب برگزار شده است.

این منابع تاکید کردند که در این نشست مأموریت ها به عناصر مسلح در 6 منطقه که طی ماه های گذشته بمب و خمپاره‌های حاوی مواد شیمیایی سمی به آن انتقال شده است ابلاغ شده است که این 6 منطقه در حومه شمالی حماه، سهل الغاب، حومه لاذقیه، دو حومه جنوبی و جنوب شرقی ادلب واقع شده است. طی ماههای اخیر کپسول های حاوی گاز کلر و خمپاره های حاوی مواد شیمیایی سمی ذخیره سازی شده است.

این منابع گفتند که در جریان این نشست توافق شد که همزمان با هرگونه تلاشی که ارتش سوریه و هپیمانان برای پیشروی به سمت مواضع عناصر مسلح در طول جبهه حومه ادلب تا  حماه و ریف لاذقیه انجام دهند فورا حمله شیمایی صورت گیرد.

به گفته این منابع در جریان این نشست بی سیم های پیشرفته ای بین افراد حاضر توزیع و قرار شد که از طریق این تجهیزات ارتباطی تبادل اطلاعات و دستورات بین فرماندهان گروه های تروریستی صورت گیرد.

منابع محلی در ادلب چهارم ماه جاری میلادی گفتند که عناصر مسلح هیئة تحریر الشام و عناصر مسلح الحزب الترکستانی در یکی از مقرهای این هیئت در منطقه سهل الروج در غرب ادلب حدود 120 خمپاره را به مواد شیمیایی سمی آمیخته اند و کارشناسان مواد شیمیایی از بلژیک بر این کار نظارت کرده اند.

واکنش دمشق به گزارش راه شلمچه به نقل از کمیته حقیقت یاب درباره استفاده از مواد شیمیایی

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه بیست و چهارم اسفنده ماه گذشته گفت که تروریست‌های وابسته به النصره با برخورداری از حمایت کلاه سفیدها خود را برای اجرای نمایشی جدید حمله شیمیایی با هدف متهم کردن دولت سوریه به انجام آن آماده می کنند.

 آمریکا، فرانسه و انگلیس در نتیجه شکست سیاست‌های خود در سوریه، مزدوران تروریست خود و در رأس آنها تروریست‌های کلاه سفید را برای اجرای نمایش استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه با هدف متهم کردن دولت سوریه به آن به خدمت گرفته‌اند.

لازم به یادآوری است که در حمله شیمیایی گروه‌های تروریستی به شهر حلب در تاریخ 24 نوامبر سال گذشته میلادی آنها از گاز کلر استفاده کردند که در نتیجه آن 107 نفر از ساکنین این شهر، از جمله زنان و کودکان، آسیب دیدند. در پاسخ به این جنایت، ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در نزدیکی شمال این شهر را هدف قرار داد.

برچسب ها :حمله تروریستی