اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۱۲۶ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

بمباران چهارساله یمن نتیجه فراموشی و دوری از قرآن است/ قرآن کتاب سعادت دنیا و آخرت است به شرطی که ما به آن عمل کنیم

ملت‌ها با عمل به قرآن وحدت و انسجام، سبک شیرین زندگی پیدا می‌کنندبه گزارش راه شلمچه به نقل از گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با شرکت‌کنندگان  مسابقات بین‌المللی قرآن گفتند: مسابقات بین‌المللی قرآن معنایش اجتماع جمعی از برادران مسلمان از نقاط مختلف دنیا بر گِرد قرآن و محور قرآن است؛ این را باید قدر دانست، قرآن فقط برای تلاوت‌کردن نیست، تلاوت قرآن مقدمه فهم قرآن و بدست آوردن معرفت قرآنی است؛ این را بایستی برای خودمان تامین کنیم.

ایشان افزودند: اگر تلاوت، تلاوت درست و به‌جایی باشد، دو فایده مهم را باید به ما بدهد؛ یکی اینکه معنویت ما را و روح معنوی ما را تعمیق کند و عمق ببخشد. ما غرق در امور مادی هستیم، انسان‌ها احتیاج دارند به توجه معنوی به روح معنویت. این با تلاوت قرآن حاصل می‌شود اگر خوب تلاوت کنیم قرآن را.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: دوم اینکه به فکر خودمان و اندیشه خودمان مدد برسانیم و آن‌ها را تغذیه کنیم از معرفت قرآنی. یعنی قرآن هم در دل ما اثر می‌گذارد هم در ذهن ما اثر می‌گذارد. اگر با قرآن مأنوس شویم خیلی از مفاهیم حیات و زندگی برای ما روشن خواهد شد.

حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: کج‌روی‌ها، بدفهمی‌ها، یأس‌ها و خیانت‌های انسان‌ها به یکدیگر، دشمنی‌های انسان‌ها با یکدیگر، ذلیل‌کردن انسان خود را در مقابل طواغیت عالم و امثال این‌ها همه ناشی از دوری از قرآن است. قرآن هم به ما معنویت می‌دهد هم به ما معرفت می‌دهد. قرآن کتاب سعادت بشر است بلاشک؛ سعادت دنیا و آخرت؛ قرآن فقط برای سعادت آخرت نیست و سعادت دنیا را هم قرآن تامین می‌کند.‌

ایشان افزودند: می‌شود ملت‌ها با قرآن و عمل به قرآن عزت، رفاه، دانش، قدرت، وحدت و انسجام و سبک زندگی شیرین پیدا کنند، آخرت هم که حیات معنوی و حقیقی و مستمر و ابدی است که آن هم با قرآن حاصل می‌شود. پس قرآن کتاب سعادت دنیا و آخرت است به شرط آنکه ما به قران عمل کنیم.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: موارد عمل نکردن به قرآن یکی دوتا نیست در بین ما امت اسلامی که گرفتاری‌های ما هم ناشی از همین است. قرآن گفته «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار»؛ بعضی از ما مسلمانان این را فراموش می‌کنیم، مثل کسانی که در کشورهای اسلامی با آمریکا و صهیونیست‌ها ساختند و خون فلسطینی‌ها را لگد کردند و حقّشان را ضایع کردند. اَشِدّاءُ عَلی الکُفّار را فراموش کردند و شدند نوکر کفّار. الان بسیاری از سران کشورهای عربی از این قبیلند.

اشان افزودند: دسته‌ی دیگر «رُحَماءُ بَینَهُم» را فراموش کردند. اینها مؤمن به الله و قرآن و کعبه را تکفیر می‌کنند و وقتی رُحَماءُ بَینَهُم نبود، جنگهای داخلی راه می‌افتد. سوریه و یمن را ببینید؛ الان یمن ۴سال است که بمباران میشود. آن بمباران‌کننده، به ظاهر مسلمان است اما به مسلمانان رحم نمی‌کند.

این خبر در حال تکمیل است...