اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۱۴۲ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰

چرا تلویزیون در نوروز 98 طرفدار نداشت؟

بر اساس شنیده‌ها آخرین نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما تعداد مخاطبان نسبت به سال‌ گذشته کاهش شدیدی داشت.

به گزارش راه شلمچه، تلویزیون در ایران دارای جایگاه و اعتبار بالایی برخوردار است و با توجه به وجود شبکه‌های فراوان ماهواره‌ای اما اغلب مردم برنامه‌های صداوسیما را پیگیری می‌کنند و مخصوصا برنامه‌های ویژه‌ای که در نوروز هرسال پخش می‌شود دارای مخاطبان فراوانی است اما نوروز 98 برخلاف سال‌های گذشته مخاطبان زیادی نداشته و بر اساس شنیده‌ها آخرین نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما تعداد مخاطبان نسبت به سال‌ گذشته کاهش شدیدی داشت و شاید یکی از دلایل آن ماجرای سیل بود که همزمان با آغاز سال جدید بخشی از مردم استان‌های کشور درگیر آن بودند و در چنین مواقعی طبیعی است برنامه‌های ویژه نوروزی در الویت قرار نگیرد. یا اینکه از صبح تا شب شبکه‌های تلویزیون کارشان به قرعه‌کشی و ستاره.. مربع.. شده‌است.

اما سیل نمی‌تواند دلیل اصلی کاهش مخاطبان برنامه تلویزیونی باشد چراکه برنامه‌های تهیه شده برای تعطیلات نوروز 98 هم چنگی به دل نمی‌زد و عدم پخش سریال پرطرفدار «پایتخت» و مجموعه «دورهمی» را می‌توان خلا آن‌ را احساس کرد هرچند برنامه‌های جدید «عصرجدید» و «برنده باش» به نوعی پرطرفدار ظاهر شدند اما بازهم نتوانست مخاطبان تلویزیون را راضی کند و یا مجموعه «نون خ» با اینکه در چند استان(کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی) صد در صد بیننده داشت و مورد اقبال خوبی هم در کشور روبرو بود بازهم مخاطبان تلویزیون نسبت به نوروز 97 کاهش چمشگیری داشت که قطعا عوامل بسیار مهمی در آن نقش دارد و به نظر می‌آید وقت آن رسیده باشد تا ناکارآمدی مدیران بیشتر به چشم آید و بازنگری اساسی در بدنه صداوسیما شکل گیرد.

شاید مهمترین مشکل تلویزیون نیروهای زیادی در ساختمان‌های سازمان پرسه می‌زنند بدون آنکه هدف مشخصی و یا کار مهمی داشته باشند و از آن طرف نیز رئیس این سازمان بیشتر به فکر جلب رضایت دولتی‌ها باشد تا جذب مخاطبان عام و گویی تلویزیون در حال کوچک شدن و میزان تولیدات برنامه های پرمحتوی و پرمخاطب کم شده و در مجموع مدیران ارشد سازمان یا باید به آموزش و تخصص بیشتری فرا گیرند و یا اینکه جای خود را به افراد جوان و جویای نام بسپارند که صد البته مورد دوم کم هزینه و زود بازده‌تر خواهد بود.

اخبار مرتبط :