اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۱۵۹ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد؛

سپاه پاسداران مدافع نظام جمهوری اسلامی

آیت الله سبحانی گفت: سپاه پاسداران از روز اول مدافع نظام بوده و شهیدان بسیاری اهدا کرده است و امروز هم در صحنه حضور دارد و به سیل‌زدگان بهترین خدمت‌ها را ارائه می‌کند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت الله جعفر سبحانی مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه خدای منان سپاه را حفظ کرده است، گفت: سپاه پاسداران از روز اول مدافع نظام بوده و شهیدان بسیاری اهدا کرده است و امروز هم در صحنه حضور دارد و به سیل‌زدگان بهترین خدمت‌ها را ارائه می‌کند.

وی در دیدار رئیس و جمعی از مسئولان مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران افزود: خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها و جاهلان قرار داده است؛ این اقدامی که ترامپ نسبت به سپاه انجام داد، مصداق کامل این دعاست و او کاری کرد که هیچ عاقلی آن را نمی‌پسندد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه هفته گذشته با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.

آیت الله سبحانی در ادامه تصریح کرد: اگر انسان دلی آگاه داشته باشد با دیدن صحنه‌های سیل در رسانه‌ها به گریه می‌افتد چه رسد به اینکه از نزدیک شاهد این اتفاق‌ها باشد.

وی گفت: ما به امر الهی راضی هستیم و باران را نعمتی از سوی خداوند می‌دانیم، ولی آمادگی نداشتیم که از این نعمت بهتر بهره‌برداری کنیم.

وی ادامه داد: به دلیل پاک‌سازی نکردن مسیل‌ها و ساخت‌وساز‌ها در مسیر رودخانه‌ها و برخی غفلت‌ها این اتفاق‌ها روی داده است.
آیت‌الله سبحانی با قدردانی از فعالیت‌های مرکز خدمات در کمک رسانی به سیل زدگان گفت: تلاش‌های شما در سرکشی به سیل‌زدگان و کمک به آن‌ها واقعا آبروی حوزه می‌باشد و نیاز است که مردم بدانند حوزه در کنار مردم بوده است.

وی بیان کرد: مردم حضور بسیار چشمگیر و خوبی در کمک رسانی به سیل زدگان داشتند و در حد توانشان کمک کردند که قابل قدردانی است.

وی با بیان اینکه این موضوع قبل از اینکه مساله‌ای اسلامی باشد یک مساله انسانی است، گفت: دشمنان ما که جلوی ورود برخی از کمک‌ها به کشور را گرفتند نشان دادند نه تنها مسلمان نیستند بلکه انسان هم نیستند که در این شرایط راه‌های کمک رسانی را می‌بندند.

این مرجع تقلید افزود: البته از آن‌ها انتظاری هم نیست؛ آن‌ها نطفه همان جاهلیتی هستند که پیامبر (ص) را سه سال محصور کردند تا زندگی را بر آن‌ها سخت کنند و در نهایت نیز همسر حضرت بعد از خروج از حصر بر اثر ضعف و ناتوانی ناشی از حصر فوت شد.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نیز در این دیدار با اشاره به حضور چشمگیر حوزویان در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گفت: بعد از وقوع سیل در برخی استان‌های کشور، حوزویان به خصوص طلاب جوان احساس مسئولیت کرده و به وظایف دینی و شرعی خود عمل کردند و مشارکت خوبی برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی بیان کرد: مرکز خدمات از همان روز‌های اول فعالیت‌های خود را برای کمک به سیل‌زدگان و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی حوزویان آغاز کرد و با توجه به سختی‌های معیشتی که طلاب و روحانیان دارند کمک‌های بسیار خوبی جمع‌آوری شد.

وی تصریح کرد: ما سجده شکر به جای می‌آوریم که روحانیان این روحیه ایثار و فداکاری را دارند و احساس مسئولیت کرده و به آموزه‌های دینی خود عمل می‌کنند.

وی افزود: طلبه‌ای با مراجعه به مرکز خدمات درخواست ۵ میلیون تومان وام کرد تا تمامی آن را به حساب کمک به سیل‌زدگان واریز کند. او بیان می‌کرد که توان پرداخت یک‌باره این مبلغ را ندارد، ولی از این طریق می‌خواهد به صورت اقساط این مبلغ را پرداخت کند.

ربانی گفت: از شهر‌های مختلف هم خبر می‌رسد که برخی طلبه‌ها تمامی شهریه‌های خود را به سیل‌زدگان اهدا می‌کنند.

انتهای پیام /الف

خداوند سپاه را حفظ کرده است