اخبار تازه

کد خبر ۱۳۳۱۷۱ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳

آیت‌الله سبحانی: خدا سپاه را حفظ کند/ اقدامات سپاه در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان قابل‌تقدیر است

مرجع تقلید شیعیان گفت: سپاه پاسداران از روز اول مدافع نظام بوده و شهیدان بسیاری اهدا کرده است و امروز هم در صحنه حضور دارد و به سیل‌زدگان بهترین خدمت‌ها را ارائه می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل از مرکز خبر حوزه، ‌آیت‌الله سبحانی در دیدار رئیس و جمعی از مسئولان مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران اظهار داشت: الحمدالله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء و الجهلاء؛ خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها و جاهلان قرار داده است.

وی افزود: این اقدامی که ترامپ نسبت به سپاه انجام داد، مصداق کامل این دعا است و او کاری کرد که هیچ عاقلی آن را نمی‌پسندد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه خدای منان سپاه را حفظ کرده است، گفت: سپاه پاسداران از روز اول مدافع نظام بوده و شهیدان بسیاری اهدا کرده است و امروز هم درصحنه حضور دارد و به سیل‌زدگان بهترین خدمت‌ها را ارائه می‌کند.

وی عنوان کرد: اگر انسان دلی آگاه داشته باشد با دیدن صحنه‌های سیل در رسانه‌ها به گریه می‌افتد چه رسد به اینکه از نزدیک شاهد این اتفاقات باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: ما به امر الهی راضی هستیم و باران را نعمتی می‌دانیم که خداوند داده است ولی آمادگی نداشتیم که از این نعمت بهتر بهره‌برداری کنیم.

آمادگی هوانیروز سپاه برای امدادرسانی ضربتی در خوزستانفرمانده سپاه استان خراسان‌رضوی: «مردمی‌بودن» مهمترین بعد هویتی سپاه استسپاه تا بازگشت آرامش کامل به زندگی مردم سیل‌زده در منطقه می‌ماند

وی عنوان کرد : به دلیل پاک‌سازی نکردن مسیل‌ها و ساخت‌وسازها در مسیر رودخانه‌ها و برخی غفلت‌ها این اتفاق‌ها روی‌داده است و به قول حضرت آقا تجربه‌ای برای آینده است.

آیت‌الله سبحانی با قدردانی از فعالیت‌های مرکز خدمات در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گفت: تلاش‌های شما در سرکشی به سیل‌زدگان و کمک به آن‌ها واقعاً آبروی حوزه است و نیاز است که مردم بدانند حوزه در کنار مردم بوده است.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: مردم حضور بسیار چشمگیر و خوبی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان داشتند و در حد توانشان کمک کردند که قابل قدردانی است.

وی با بیان اینکه این موضوع قبل از اینکه مسئله‌ای اسلامی باشد یک مسئله انسانی است، تأکید کرد: دشمنان ما که جلوی ورود برخی از کمک‌ها به کشور را گرفتند نشان دادند نه‌تنها مسلمان نیستند بلکه انسان هم نیستند که در این شرایط راه‌های کمک‌رسانی را می‌بندند.

آیت‌الله سبحانی افزود: البته از آن‌ها انتظاری هم نیست؛ آن‌ها نطفه همان جاهلیتی هستند که پیامبر(ص) را سه سال محصور کردند تا زندگی را بر آن‌ها سخت کنند و درنهایت نیز همسر حضرت بعد از خروج از حصر براثر ضعف و ناتوانی ناشی از حصر فوت شدند.