روزنامه فرانسوی لیبراسیون:

امارات بر روی آتش بحران‌های منطقه نفت می ریزد

یک روزنامه فرانسوی با انتشار گزارشی به شدت از سیاست‌های خصمانه امارات در قبال بحران‌های منطقه انتقاد کرد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری مهر، روزنامه فرانسوی لیبراسیون در گزارشی با تیتر «امارات و فعالیت‌های دیپلماتیک گسترده» نوشت: دوران کرونا باعث نشده است فعالیت‌های بین‌المللی ابوظبی از یمن گرفته تا سوریه، سودان و لیبی کاهش پیدا کند.

در ادامه این گزارش آمده است: رکود اقتصادی به وجود آمده در کشور امارات باعث نشده است به هیچ عنوان از شدت مداخلات این کشور در درگیری های خارجی کاسته شود. در حالی که اکثر کشورهای جهان در قرنطینه قرار دارند ابوظبی همچنان به دنبال مداخله در میدان‌های درگیری بوده و حتی هم پیمانان بین المللی خود را به دلیل دامن زدن به درگیری‌ها ناراضی کرده است. در واقع امارات بر روی آتش درگیری های منطقه نفت می ریزد.

در این گزارش نوشته شده است: در یمن یا لیبی طی هفته های اخیر درگیری ها با وجود درخواست سازمان ملل برای توقف آن در سایه گسترش ویروس کرونا شدت پیدا کرده است. حمایت امارات از طرف های درگیر در این جنگ ها کاملاً واضح و مشخص است.

در ادامه گزارش این روزنامه فرانسوی آمده است: همپیمان امارات و فرانسه در لیبی یعنی خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی دچار ناکامی‌های نظامی گسترده ای شده است. این شکست ها پیش از این نیز تکرار شده بود. علاوه بر درگیری های یمن و لیبی، اماراتی ها طی سال‌های اخیر مداخلات خود را در بحران های منطقه و قاره آفریقا افزایش داده و اقدام به حمایت سیاسی و مالی گسترده از عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر می کند. امارات طی سال گذشته فشار بسیار زیادی بر ارتش سودان برای تسلیم نشدن در برابر درخواست های انقلابیون اعمال کرده بود.

امارات همچنین کشورهای ساحل آفریقا را به سلاح های نظامی تجهیز می کند. روزنامه لیبراسیون نوشت: استراتژی ضد دموکراسی امارات در سایه اقدامات خصمانه همواره عملی می‌شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار