ترامپ: پس از انتخابات شرایط مذاکره با ایران را سخت‌تر خواهم کرد

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد ایرانی‌ها به دنبال مذاکره و توافق با دولت او هستند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا مدعی شد شرایط مذاکره با ایران و ونزوئلا پس از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر سخت‌تر خواهد شد.

بر این اساس، ترامپ گفت: ایران و ونزوئلا به دنبال مذاکره با ما هستند. آن‌ها خواهان گفتگو و رسیدن به توافق هستند. یک سال پیش گفتم می‌توانید الان مذاکره کرده و یا گفتگو را به پس از انتخابات موکول کنید؛ اما پس از انتخابات شرایط توافق بسیار سخت‌تر خواهد بود.

ادعاهای ترامپ درباره ایران درحالی مطرح می شود که جو بایدن، رقیب دموکرات وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها اعلام کرده است سیاست های دولت ترامپ در قبال ایران شکست خورده است. بایدن پیشتر گفت: واقعیت این است که ایران امروز نسبت به زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به بمب هسته‌ای نزدیکتر شده است. هر روزی که او (ترامپ) مسئول امنیت ملی ماست، دشمنان ما (بیشتر) جسارت یافته و مردم آمریکا در معرض خطر هستند.

معاون پیشین اوباما اخیرا همچنین در یادداشتی برای پایگاه خبری سی ان ان از شکست کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران گفت و مدعی شد امروز ایران از هر زمان دیگری به ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک‌تر شده است و ترامپ هم هیچ گزینه‌ای برای مقابله با آن ندارد. در حال حاضر آمریکا در مقابل ایران تنها مانده است. سیاست‌های ترامپ باعث نزدیک‌تر شدن روسیه و چین به ایران شده و روابط فراآتلانتیک را متزلزل کرده است.

بایدن گفته است: در صورت پیروزی من در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، در گام نخست تعهدی محکم برای جلوگیری از دستیابی تهران به تسلیحات هسته‌ای از این کشور خواهم گرفت و در گام بعدی راهی مطمئن دیپلماسی به ایران پیشنهاد خواهم کرد. اگر ایران بپذیرد که به طور کامل توافق برجام را اجرایی کند، ما نیز به تعهدات خود ذیل آن بازخواهیم گشت تا نقطه شروعی برای آغاز مذاکرات حاصل شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار