جمهوریخواهان آمریکا به دنبال ممانعت از تائید آرای پنسیلوانیا

حزب جمهوریخواه آمریکا در تلاش برای مانع شدن از تائید آرای انتخاباتی پنسیلوانیا است.

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرها حاکی از آن است که حزب جمهوری‌خواه آمریکا به دنبال دستوری است که مانع تائید شدن آرای انتخاباتی ایالت پنسیلوانیای این کشور شود.

روز گذشته تیم حقوقی  ترامپ درخواستی برای تجدیدنظر درباره تقلب انتخاباتی در پنسیلوانیا ارائه کرد. البته پیش از آن  یک قاضی فدرال آمریکا  ادعای بی‌اساس ترامپ درباره تقلب انتخاباتی در پنسیلوانیا را رد کرده بود.

این درحالی است که مقام‌های جمهوری‌خواه بر  ترامپ فشار می‌آورند تا شکست خود و پیروزی «جو بایدن» رقیب دموکرات او، را بپذیرد.

اما امروز دونالد ترامپ در پیام توئیتری باز هم بر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلبی گسترده در ایالت پنسیلوانیا تاکید کرد و گفت که بسیاری از هواداران او در این ایالت وقتی که به صندوق آراء مراجعه کردند به شکل تعجب‌آوری متوجه شدند که آرای آن‌ها از پیش ثبت شده است. توئیتر هم طبق معمول و دقایقی پس از انتشار این توئیت، با یک برچسب «پیام گمراه کننده» به استقبال این توئیت رفت.

ترامپ بار‌ها از وقوع تقلب گسترده در پنسیلوانیا و جورجیا گفته و تیم انتخاباتی ترامپ از عدم رسیدگی به این ادعا‌ها ابراز ناراحتی کرده است. یکی از اعضای تیم رودی جولیانی وکیل ترامپ گفته است اسناد مختلفی دال بر وقوع تقلب سازمان‌یافته در انتخابات آمریکا وجود دارد، اما دادگاه حاضر به بررسی آن‌ها نیست.

بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال تاکنون پیروزی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بوده است و بسیاری از رهبران جهان این پیروزی را به او تبریک گفته‌اند. با این وجود، دونالد ترامپ تاکنون به دلیل آنچه تقلب گسترده در انتخابات خوانده از پذیرش شکست اجتناب کرده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار