حدود 100 تروریست داعش به طالبان تسلیم شدند

مقامات محلی طالبان در شرق افغانستان اعلام کردند که حدود 100 نفر از تروریست‌های داعش در ولایت «ننگرهار» به طالبان تسلیم شدند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد بشیر» رئیس اداره اطلاعات طالبان در ولایت «ننگرهار» اعلام کرد که در ادامه روند تسلیم شدن تروریست‌های داعش، حدود 100 جنگجوی دیگر داعش نیز با میانجیگری بزرگان قومی به طالبان تسلیم شدند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از «شینهوا»، تروریست‌های تسلیم شده در شهرستان‌های «مهمند دره»، «چپرهار»، «کوت» و «خوگیانی» ولایت ننگرهار فعال بودند.

بشیر افزود که با تسلیم شدن تروریست‌های داعش به طالبان صلح و ثبات در این ولایت تقویت خواهد شد.

اعضای تسلیم شده داعش از دیگر جنگجویان این گروه نیز خواستند تا سلاح خود را به زمین گذاشته و تسلیم شوند.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان روند تسلیم شدن تروریست‌های داعش به طالبان شدت گرفت و در ماه‌های گذشته چند صد جنگجوی داعش تسلیم شده‌اند.

طالبان می‌گوید که این افراد بطور مشروط مورد عفو قرار گرفته‌اند و اگر از شروط طالبان سرپیچی کنند با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

آمریکا: گارد ویژه معاون ریاست جمهوری سابق افغانستان سرکرده داعش استطالبان: به گروه تکفیری داعش اجازه فعالیت نمی‌دهیمحمله طالبان به مخفی‌گاه داعش/ مسئولیت انفجارهای کابل را داعش به عهده گرفتعملیات طالبان علیه داعش در قندهار/70 درصد افغانستان پاکسازی شده است

گفتنی است که طی چند ماه اخیر در چند ولایت به ویژه در کابل نیز چندین انفجار، حمله مسلحانه و تیراندازی به وقوع پیوست که داعش شاخه خوراسان مسئولیت آن را به عهده گرفت.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار