درخواست ترامپ برای گرفتن تست دروغ‌سنجی از همه کارکنان کاخ سفید!

پس از افشای محتوای تماس‌های تلفنی ترامپ در روزهای اخیر، ترامپ درخواست کرد از تمامی کارکنان کاخ سفید تست دروغ‌سنجی گرفته شود.

ترامپ خواست همه کارکنان کاخ سفید تست دروغ‌سنجی دهندبه گزارش راه شلمچه به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، چهار مقام پیشین کاخ سفید که نامشان فاش نشده در گفت‌وگو با مجله «پلیتیکو» اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، پس از افشای اخبار محرمانه مربوط به تماس‌های تلفنی با همتای اوکراینی خود، بار‌ها و بار‌ها خواسته از تمامی کارکنان کاخ سفید آزمایش دروغ‌سنجی گرفته شود.

یکی از این مقامات گفت: «پس از خواندن و دیدن گزارش‌هایی در مورد خودش، (ترامپ) بار‌ها درباره این موضوع صحبت کرده و مدام تکرار می‌کند که چرا نمی‌توانیم جلوی آن را بگیریم؟»

یکی دیگر از این منابع گفت ترامپ از او خواسته از همه کارکنان کاخ سفید تست دروغ‌سنجی گرفته شود تا مشخص گردد چه کسی با مطبوعات صحبت کرده است.

منبع اول در ادامه اضافه کرد ترامپ در حالی برای گرفتن تست دروغ‌سنجی از کارکنان کاخ سفید اصرار می‌ورزد که گزارش‌های متعددی از شش ماه نخست ریاست‌جمهوری وی منتشر شده که بیشتر به «اختلافات و تاختن‌های او به اخبار مختلف به ویژه تحقیقات مولر و اخراج جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی، در پشت در‌های بسته مربوط می‌شود.

این منابع به درز «تماس‌های تلفنی ترامپ با روئسای جمهور مکزیک و استرالیا نیز اشاره کردند که افراد زیادی را تحت شعاع قرار داد». بنا به گزارش راه شلمچه به نقل از پولیتیکو، ترامپ از افشای مکالمات تلفنی‌اش با رئیس‌جمهور مکزیک درباره پرداخت هزینه ساخت دیوار مرزی و همچنین با مقامات استرالیا درباره پایبندی به توافق به دست آمده در دوران اوباما در خصوص پناهجویان بسیار عصبانی شد. در اواخر ماه سپتامبر، کاخ سفید دسترسی به جزئیات تماس‌های رئیس‌جمهور با رهبران خارجی را محدود ساخت.

با این حال، استفن گریشام، سخنگوی کاخ سفید، گزارش‌های مربوط به فشار ترامپ برای گرفتن تست دروغ‌سنجی از تمامی کارکنان کاخ سفید را رد کرد و گفت «هرکسی در دولت خود حق دارد با درز اطلاعات عصبانی و حتی ناامید شود». او در ادامه افزود «اطلاعاتی که درز می‌شود اغلب طبقه‌بندی شده هستند و به این کشور آسیب می‌زنند. از سال ۲۰۱۵ با رئیس‌جمهور بوده‌ام و می‌توانم بدون شک بگویم هرگز نشنیده‌ام پیشنهاد شده باشد برای جلوگیری از افشای اطلاعات از تست دروغ‌سنجی استفاده شود».

در چند هفته اخیر و پس از افشای مکالمه تلفنی رئیس‌جمهور آمریکا با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، که از او خواسته بود در تحقیقات علیه جو بایدن، نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، و پسرش کمک کند، ترامپ بار‌ها و بار‌ها خواستار شناسایی افشاگر این اطلاعات شده است. پس از درز این اطلاعات، دموکرات‌های کنگره اقدام به راه‌اندازی تحقیقات برای استیضاح ترامپ کردند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار