روایتی از مدافعان حرم افغانستانی در «خادمان مدافع»

مستند «خادمان مدافع» با روایتی تازه از مدافعان حرم افغانستانی در سوریه از شبکه اول سیما پخش می شود.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی «روایت فتح»، مستند «خادمان مدافع» تصویری از مدافعان حرم افغانستانی در سوریه است که در گروه مستند «روایت فتح» تولید شده است و کارگردانی آن را محمدمهدی بهرامی نژاد بر عهده دارد.

محمدمهدی بهرامی نژاد درباره ساخت این مستند گفت: جنگ در سوریه باعث شکل گیری معادلات و اتفاقات جدیدی شد که تا قبل از آن کمتر شاهدش بودیم، در این جنگ سیر وقوع حوادث بسیار بالا بود و حالا که کمی از آن فاصله گرفته ایم می شود بهتر به موضوع پرداخت.

وی تصریح کرد: «خادمان مدافع» روایت بی واسطه‌ای از مجاهدت و رشادت افغانستانی هایی است که مقیم سوریه هستند و در این روزگاری که همه می خواهند روی شانه هم بایستند، هنوز افرادی وجود دارند که می‌شود آنها را به‌ عنوان الگو به جامعه معرفی کرد.

بهرامی نژاد با بیان اینکه فاطمیون گروه اثرگذاری در سوریه است و نقش مهمی در جبهه مقاومت ایفا می کند، افزود: سوژه های اصلی این مستند خانواده ای هستند که قبل از شکل گیری گروه فاطمیون دست به اسلحه بردند و شروع به رشادت و دفاع از مقدسات کردند.

بهرامی نژاد در پایان گفت: این مستند همکاری مشترک من و محمدجاوید هاشمی است که امیدوارم همچون یک سند تاریخی به آن نگاه شود، زیرا بازگو کننده یک واقعه تاریخی مهم در عصر ما است.

مستند «خادمان مدافع» تهیه شده در گروه مستند «روایت فتح» و به کارگردانی محمدمهدی بهرامی نژاد، پنجشنبه ۲۴ مهر ماه، ساعت ۱۷:۳۰ روی آنتن شبکه اول سیما می رود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار