روسیه بار دیگر درباره تحریکات مشکوک تروریست‌ها در سوریه هشدار داد

وزارت دفاع روسیه هشدار داد، نیروهای تروریستی با مشارکت "کلاه سفیدها" در حال آماده سازی تحریکاتی با استفاده از مواد شیمیایی سمی در منطقه کاهش تنش ادلب هستند تا بعداً ارتش سوریه را مقصر آن جلوه دهند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، دریادار "الکساندر گرینکویچ"، نائب رئیس مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که نیروهای تروریستی در حال آماده سازی تحریکاتی با استفاده از مواد شیمیایی سمی در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

این مقام نظامی روس گفت: «مرکز آشتی روسیه اطلاعاتی درباره آماده شدن و تلاش مجددگروه‌های مسلح غیرقانونی برای سازماندهی تحریکاتی با استفاده از مواد شیمیایی در بخش‌های جنوبی منطقه کاهش تنش ادلب با هدف متهم کردن نیروهای دولتی جمهوری عربی سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان این کشور دریافت کرده است.»

به گفته وی، تروریست ها پیش از این چندین بشکه ماده کلر به برخی مناطق مسکونی منطقه منتقل کرده‌اند. در عین حال، برای صحنه سازی کمک به قربانیان این حادثه، نمایندگان سازمان شبه بشردوستانه "کلاه سفیدها" نیز با سه اتومبیل وارد این منطقه شده و در حال آماده سازی اوضاع هستند.

نائب رئیس مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه همچنین اعلام کرد که برخی نیروهای مسلح غیرقانونی، طی یک روز گذشته در منطقه کاهش تنش ادلب حدود 38 حمله به مناطق مسکونی سوریه انجام داده‌اند.

وی گفت: «طی 24 ساعت گذشته، هیچ تیراندازی از سوی تشکیلات مسلح غیرقانونی تحت کنترل ترکیه ثبت نشده، در عین حال، 38 حمله توسط مواضع گروه تروریستی جبهه النصره در منطقه کاهش تنش ادلب مشاهده شده است.»

دریادار گرینکویچ همچنین یادآور شد که نیروهای پلیس نظامی روسیه به گشت زنی در دو مسیر تعیین شده در استان حلب ادامه داده و در سه مسیر جدید در استان‌های حلب، رقه و حسکه هم گشت زنی کرده، اوضاع در این مناطق را زیر نظر داشته و از تأمین امنیت اهالی اطمینان حاصل می‌کنند.

هشدار روسیه درباره اقدامات تحریک‌آمیز تروریست‌ها در ادلبروسیه: تروریست‌ها در سوریه درصدد تحریکاتی با استفاده از مواد شیمیایی هستند

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار