ضرورت وضع مالیات بر سرمایه‌های راکد حوزه مسکن؛ قیمت تمام شده مسکن کاهش یابد

گروه استان‌ها-عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حوزه مسکن مدت‌ها است به صورت کامل قفل و راکد شده و ریشه این مسئله را باید در سیاست‌هایی جستجو کرد که به ویژه در چند سال اخیر مصوب و اجرایی شده است.
- اخبار استانها -

علی‌اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با اشاره به وضع نابسامان مسکن در کشور اظهار داشت: امروز شاهد هستیم که سرمایه‌های راکد بسیاری در حوزه مسکن وجود دارد و تمام این‌ها بیانگر این است که دولت باید هرچه سریع‌تر اخذ مالیات از خانه‌های خالی و سرمایه‌های راکد در بخش مسکن را اجرایی کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: بخش‌های مولد و تولیدی و صنعتی کشور امروز مالیات پرداخت می‌کنند و این روال باید در مورد سرمایه‌های غیرمولد نیز کاربست پیدا کند.

عنابستانی افزود: حوزه مسکن مدت‌هاست به صورت کامل قفل و راکد شده و ریشه این مسئله را باید در سیاست‌هایی جستجو کرد که به ویژه در چند سال اخیر مصوب و اجرایی شده است.

ترفند های سوداگران و دلالان مسکن برای گریز از مالیات؛ جرایم سخت در انتظار محتکران فرار از مالیات بر خانه‌های خالیبیش از 76 هزار واحد مسکن محرومین در کشور احداث می‌‌شودگلنگ پروژه 3500 واحدی مسکن محرومان استان فارس با حضور معاون رئیس جمهور به زمین زده شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز قشر ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه از ناحیه مسکن متحمل ضرر و هزینه‌های زیادی شده‌اند؛ حوزه مسکن را نمی‌توان با مصاحبه و ایده‌پردازی ساماندهی کرد بلکه باید به ویژه عرضه مسکن را برای اقشار ضعیف جامعه افزایش داد.

عنابستانی عنوان کرد: از سوی دیگر باید در مسیر کاهش نهایی قیمت تمام شده مسکن قدم برداشت و در این راستا می‌توان اقداماتی همچون وضع مالیات بر خانه‌های خالی، حذف قیمت زمین و یا ارائه مصالح یارانه‌ای را در دستور کار قرار داد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار