نخست وزیر یمن: فقط محور مقاومت با تروریست‌ها مقابله ‌کرده است

تهران - ایرنا - نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت: کشورهای ابرقدرت ادعای مبارزه با تروریست ها را دارند در حالیکه آنچه در سوریه، عراق و لبنان اتفاق افتاد نشان می‌دهد که فقط محور مقاومت است که بر تروریست‌ها غلبه کرده است .

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایرنا، " عبدالعزیز بن حبتور " روز چهارشنبه در مصاحبه با روزنامه " الیمن "، افزود: در عراق کسانی که داعش و القاعده را شکست دادند، نیروهای بسیج مردمی بودند و در سوریه ارتش این کشور با کمک نیروهای مقاومت و در لبنان، حزب الله و در یمن، ارتش و کمیته‌های مردمی باعث شکست تروریست‌ها شدند. 

وی با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ جهانی این پیروزی‌ها را بر نتافتند و در رفتار آن‌ها تناقض آشکار وجود دارد گفت: قدرت‌های بزرگ مدعی مبارزه با تروریسم هستند در حالی که نیروهای تروریست، متحدان و شرکای عربستان سعودی در تجاوز به یمن هستند.  

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه اطلاعات و تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد که رهبری القاعده در حال کمک به عربستان و مبارزه علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است، تصریح کرد: اطلاعات خاصی وجود دارد مبنی بر اینکه تجهیزات، مهمات و اسلحه تروریست‌ها از سعودی تامین می‌شود و این نشان می‌دهد که ادعای قدرت‌های بزرگ برای مبارزه با تروریسم کذب است و آنها فقط از عربستان حمایت می‌کنند.  

وی درباره وضعیت جزایر سقطرا و المهره نیز گفت: جزیره سقطرا تحت اشغال نیروهای مزدور و نظامیان امارات است که اکنون در حال آماده‌سازی برای ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی پیشرفته برای رژیم صهیونیستی هستند و اجرای نقشه‌های صهیونیست‌ها را در این جزیره آغاز کرده‌اند.  

بن حبتور  افزود: استان المهره نیز تحت اشغال عربستان و مزدوران آن است و آن‌ها در این استان شروع به ایجاد پایگاه‌های نظامی و پادگان کرده‌اند. 

وی اضافه کرد: اما همانطور که در رسانه ها دنبال می‌کنید مقاومت شدید مردم در جزیره سقطرا و استان المهره وجود دارد. 

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن تاکید کرد: همانگونه که در گذشته اشغالگران با شکست یمن را ترک کردند، " آل سعود " و " آل نهیان " نیز همراه با مزدوران یمنی خود شکست خواهند خورد و با شکست این کشور را ترک خواهند کرد. 

وی درباره نیروهای سیاسی یمن در مواجهه با اشغالگران این کشور گفت: از نیروهای سیاسی که در داخل مانده و با پایداری و مقاومت در برابر متجاوزان ایستاده اند به عنوان نیروهای وطن پرست یاد می‌شود اما نیروهای سیاسی که به ریاض و ابوظبی رفته‌اند، مزدور و خائن یمن هستند. 

ائتلاف عربی- آمریکایی به سرکردگی عربستان از ۲۶ مارس۲۰۱۵ (ششم فروردین ۹۴) به بهانه بازگرداندن منصور هادی رییس جمهور فراری و مستعفی یمن به قدرت، این کشور  را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. این در حالی است که پس از گذشت بیش از پنج سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی به غیر از کشتار یمنی ها و ویرانی این کشور کسب نکرده است. 

اگر خوشت اومد لایک کن
0