وزیر برنامه ریزی پاکستان: آمریکا باید از رفتار خود نسبت به منطقه شرمگین باشد

عضو ارشد حزب تحریک انصاف ضمن انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید گفت: واشنگتن دست خود را در جیب عربستان فرود برده و منطقه را بی‌ثبات می‌کند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، «اسد عمر» وزیر خزانه داری پاکستان با انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید نسبت به منطقه گفت: دنیا غرب باید از رفتار زشت خود شرمگین باشند.

وی تصریح کرد: آمریکا در حالی از همراهی پاکستان و چین انتقاد می کند که دستش را در جیب عربستان فرو برده و ترامپ به صراحت اعلام می کند که با کمک ریال های سعودی آنچه در ذهن دارد اجرا می کند.

اسد عمر در خصوص سخنان اخیر معاون وزیر خارجه آمریکا و تلاش این کشور برای سنگ اندازی در روابط پاکستان و چین گفت: ما طی 30 سال اخیر 12 پروژه بزرگ با پکن اجرا کرده ایم و کریدور اقتصادی چین و پاکستان اولین پروژه در این خصوص نیست.

صندوق بین‌المللی پول: جزئیات وام‌های خارجی پاکستان را در سی پیک می‌دانیم«سی پیک» برگ برنده دولت پاکستان برای غلبه بر بحران اقتصادیصف آرایی ائتلاف آمریکا و هند مقابل اتحاد چین و پاکستان در سی پیک

عضو ارشد حزب تحریک انصاف گفت: از تمام بدهی های خارجی پاکستان تنها 10 درصد آن به چین باز می گردد ولی دولتمردان آمریکا که خود بیشترین بدهی خارجی را به چین دارند و سقف آن از هزار و 300 میلیارد دلار فراتر رفته است تنها به همین بخش از بدهی های ما توجه دارند.

وی آمریکا را به دخالت در امور داخلی پاکستان متهم کرده و تاکید کرد: آمریکا چرا راجع به بدهی های خارجی ما به دیگر کشورها سخنی نمی گوید؟

اسد عمر افزود: تروریست های خارجی تلاش می کنند پاکستان را ناامن کنند و متاسفانه دخالت کشور هند در منطقه بلوچستان پاکستان زیاد است.

وی اضافه کرد: دولت آمریکا نسبت به این گونه برخوردها که نوعی تروریسم اقتصادی است هیچ واکنشی ندارد و فقط زمانی اظهار نظر می کند که موضوعی را به سود خود ببیند.

اخیرا دولت آمریکا با دخالت در روابط چین و پاکستان تاکید کرده بود: دولتمردان پاکستانی با اخذ وام های کلان از چین نسل های آینده را بدهکار پکن کرده اند.

گفتنی است روابط نزدیک چین و پاکستان باعث خشم آمریکا شده است و واشنگتن تلاش می کند با اعمال فشار بر اسلام آباد مانع پاکستان شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار