پنتاگون: آمریکا ممکن است ظرف چند ماه آینده آزمایش هسته‌ای انجام دهد

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده در صورتی که دستوری از طرف رئیس‌جمهور این کشور صادر شود آمادگی انجام آزمایش‌های هسته‌ای را دارد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده در صورتی که دستوری از طرف رئیس‌جمهور این کشور صادر شود آمادگی انجام آزمایش‌های هسته‌ای را دارد. 

«درو والتر» که در حال حاضر وظایف معاون وزیر دفاع آمریکا در امور هسته‌ای را بر عهده دارد گفته که آزمایش هسته‌ای آمریکا ممکن است ظرف چندین ماه انجام شود.

او گفت: «در صورتی که رئیس‌جمهور آمریکا بنا به دلایل فنی یا ژئوپولتیک آزمایش هسته‌ای آمریکا ممکن است خیلی زود، شاید ظرف چند ماه انجام شود.»

 مقام های دولت ترامپ در حالی ابعاد مختلف انجام نخستین آزمایش هسته‌ای از سال 1992 تاکنون را بررسی کرده‌اند که این اقدام می تواند یک بازنگری جدی در راهبرد واشنگتن طی دهه های اخیر در خصوص توقف چنین آزمایش هایی به شمار رود.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد دولت ترامپ و دو مقام سابق آمریکایی در این باره به روزنامه واشنگتن پست گفتند که مذاکرات درباره انجام آزمایش هسته‌ای در نشست نهادهای امنیت ملی آمریکا طی جمعه گذشته انجام شده است.

دولت آمریکا برای نخستین آزمایش هسته‌ای از دهه 90 تاکنون آماده می‌شود

 

این مذاکرات در واکنش به اتهامات مطرح شده درباره انجام آزمایش های هسته‌ای روسیه و چین بوده است، هرچند مقام های آمریکایی هیچ سند و مدرکی را برای اثبات این ادعای خود ارائه نکرده‌اند.

یک مقام ارشد دولت ترامپ در این باره گفت: آمریکا قصد دارد به روسیه و چین دو دشمن مهم خود نشان دهد که می تواند یک آزمایش سریع را انجام دهد و این آزمایش می تواند یک اهرم فشار برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای 3 جانبه باشد.

این گزارش افزود: نشست هفته گذشته منجر به تصمیم گیری نهایی درباره انجام آزمایش هسته‌ای نشده ولی ظاهرا مذاکرات درباره این مسئله همچنان ادامه دارد. شنیده ها حاکی است که مقام های شرکت کننده در این نشست اختلاف نظر جدی درباره آزمایش هسته‌ای داشته‌اند.

آمریکا از سال 1992 میلادی تاکنون هیچ گونه آزمایش هسته‌ای انجام نداده است. کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا هنوز درباره این خبر موضع گیری نکرده‌اند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار