وقتی واشنگتن سعی می‌کند از هر آب گل‌آلودی ماهی بگیرد

آمریکا بار دیگر از اعتراضات در لبنان حمایت کرد

سفارت آمریکا در بیروت بار دیگر با انتشار توئیتی از اعتراضات در لبنان حمایت کرد.

آمریکا بار دیگر از اعتراضات در لبنان حمایت کردبه گزارش راه شلمچه به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، سفارت آمریکا در بیروت با انتشار توئیتی، بر حمایت خود از تظاهرات و اعتراضات در لبنان تاکید کرد.

در این توئیت آمده است: «از ملت لبنان در تظاهرات مسالمت‌آمیز و ابراز وحدت ملی، حمایت می‌کنیم».

از ابتدای آغاز ناآرامی‌ها در لبنان، علی‌رغم آنکه مقامات لبنانی اعم از رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و رئیس پارلمان این کشور بر حق مردم در برپایی تظاهرات مسالمت‌آمیز و مطالبه حقوق خود تاکید کرده‌اند و مردم نیز به دنبال تحقق خواسته‌های خود از همین طریق هستند، اما در این بین گروه‌هایی به صورت سازمان یافته و تحت حمایت و هدایت برخی طرف‌های سیاسی در داخل و نیز کشورهای متخاصمی مانند آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی سعی در به آشوب کشاندن اعتراضات مردمی داشته‌اند.

این گروه‌ها و کشورهای متخاصم علاوه بر لبنان سعی کردند اوضاع در عراق را نیز برهم بریزند و این کشور را دچار آشوب و هرج و مرج کنند.

مردم لبنان اخیرا در اعتراض به شرایط اقتصادی و فساد مالی به خیابان‌ها آمدند. اعتراضات آن‌ها به استعفای سعد الحریری، نخست‌وزیر این کشور منجر شد. با این حال به نظر می‌رسد، استعفای وی، خواسته معترضان را به طور کلی برآورده نکرده است.

در حال تکمیل...

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار