• عضو هئیت رئیسه مجلس:

    کریمی‌فیروزجایی رئیس فراکسیون عشایری مجلس در تذکر شفاهی با انتقاد از عدم اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی تأکید کرد: عدم خرید دام زنده و گرانی سرسام آور نهاده های دامی و علوفه کار را برای آن ها سخت کرده و ما نگرانیم که این زنجیره ها یکی پس از دیگری قطع شوند.

مرادیان در نطق میان‌دستور مجلس:

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه ،جویبار سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: همه کشورها سرمایه گذاری می کنند تولید مرکباتشان افزایش یابد. امروزه در تولید برنج 20 درصد افزایش داشتیم اما کشاورزان بر سرشان می کوبند و در مرکبات نیز 20 درصد افزایش رخ داده که حسن محسوب می شود، نه دغدغه و نگرانی!.

 اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از یادمان شهدای شلمچه و عملیات غرورآفرین کربلای ۵ بازدید کردند.

در مراسمی با حضور دکتر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی مدیران برتر قوه مقننه معرفی و از ایشان تجلیل به عمل آمد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تا بازار غیر رقابتی است هم خودروساز و هم مردم ناراضی هستند و بازار نیز متلهب است باید مانند همه دنیا بازار خودرو با واردات رقابتی شود.

زنگنه نماینده تربیت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان افزایش حقوق ۳ هزار امتیاز به امتیاز کارمندان اضافه شده است.

کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم کاری در حوزه های فرهنگی افزود: دشمن در جنگ نرم در پی تغییر جریان فکری نسل جوان و نوجوان کشورمان است.

جلسه علنی امروز (یکشنبه) بیست و دوم آبان ماه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

پاسخ خبرگزاری مجلس به خبرگزاری دولت؛

خبرگزاری دولت (ایرنا) در مطلبی باعنوان «چند نکته در باره انتقاد قالیباف از عملکرد تبصره ۱۸ بودجه» مطالبی مطرح کرده که محوریت آن این است که «منابع و درآمدهای دولت در بودجه محقق نشده است».

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد هیات رئیسه برای برگزاری جلسات علنی روز یکشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در دو شیفت موافقت کرده و جلسات نمایندگان در این روزها در دو شیفت از ساعت ۱۴ الی ۱۷ برگزار می شود.


صبح امروز جلسه استیضاح سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

کریمی‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس که وعده استیضاح فاطمی‌امین وزیر صمت را چند روز پیش داده بود، امروز اعلام وصول شد. 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه 27 مهر پارلمان در جریان بررسی صلاحیت و برنامه‌های سیدصولت مرتضوی وزیر کار پیشنهادی صلاحیت وی را احراز کردند.

سرمدی در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات زیرساختی شهرهای پالیز و آجین علیرغم استقلال آنها، اما نمایندگی ادارات همچنان استقرار نیافته و مردم این شهر گرفتار معضلات امور اداری و اجرایی هستند.

حسینی‌پور در نطق میان‌دستور:

نماینده گچساران در مجلس گفت: ساختار بودجه در کشور آنقدر معیوب است که علی رغم تاکیدات مقامات عالیه کشور هنوز وابستگی بودجه به نفت حل نشده و سهم نسل های آینده از این ثروت خدادادی از بین رفته است و خرج هزینه های جاری دستگاه ها می شود.

نماینده ساری:

علی بابایی کارنامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس خطاب به وزیر نیرو خواستار تعیین تکلیف سد فینسک طبق دستورات رؤسای جمهور و مجلس شد و عنوان کرد: نقش مهم کارگران کشور رهبری فرمود کارگران امروز ثابت کردند در کنار نظام و انقلاب هستند پس به معیشت آنها توجه شود که ثابت کرده اند از خواص با بصیرت بهتر می فهمند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در حین نطق خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیهوش شد.
سیدمحمد حسینی:

معاون رئیس جمهور در امور مجلس به مناسبت شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس در پیامی نوشت: شهید مدرس به علت ایمان راسخ، روشن بینی و آزادگی الگویی تمام عیار برای نمایندگان و بلکه عموم سیاست ورزان است.