• اعضای هیات رئیسه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مراسم تحلیف سوگند یاد کردند.            

عربی در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم گرمسار وآرادان در مجلس گفت: امروز استان سمنان و در خصوص شهرستان‌های گرمسار و آرادان در وضعیت بسیار خطرناکی قرار گرفته‌اند در کمال ناباوری رودخانه مهم و استراتژیک حبله رود به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع آبی پایدار مرکز کشور به کلی خشک شده است.

خضریان در نطق میان دستور:

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی اتاق فکرهای مرئی و نامرئی در تلاش هستند تا فضای اجتماعی را با دوگانه‌سازی‌های جعلی و در نهایت فریب افکار عمومی به سمت و سوی نامزد مدنظرشان هدایت کنند.

در پی بازشماری آراء نامزدهای انتخابات هیات رئیسه مجلس توسط نمایندگان شمارش کننده آراء و دو عضو هیات رئیسه سنی، یکی از دبیران هیات رئیسه تغییر کرد.

نماینده ساری در مجلس گفت: بر اساس آمار منتشرشده عملکرد 18 بانک در سال گذشته در اعطای تسهیلات مسکن صفر بوده است، پیگیر این موضوع هستیم که چرا بانک‌ها باید در این حد نقص و قصور در اعطای تسهیلات داشته باشند.

با پایان گرفتن یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم در خانه ملت، با صدور بیانیه‌ای ضمن تقدیر از اخلاق حسنه، متانت، صداقت و حضور مداوم ایشان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشتند: از  دلسوزی، همدلی، حسن تدبیر و مجاهدت همکاران معاونت پارلمانی در جهت تفاهم و همکاری بین مجلس و دولت را ارج می‌نهیم.

نشست فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده به مناسبت فرارسیدن سومین سالروز تصویب قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در مجلس برگزار شد.

 سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: وزیر جهاد کشاورزی، مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی، رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، نماینده و دادستان کل کشور در جلسه امروز کمیسیون اصل نود مجلس در خصوص نظارت بر حسن اجرای قانون نهضت ملی مسکن، حضور داشتند.

علی خضریان گفت: نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نفت به منظور بررسی وضعیت اجرای تکالیف وزارت نفت در بودجه 1403 برگزار شد.

 نمایندگان با پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفت و با تعطیلی شنبه‌ها موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در باره تشریح جلسه امروز(چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403) این کمیسیون گفت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و معاونان ایشان در این جلسه از وضعیت پیشرفت تعهدات قانونی خود در حوزه طب ایرانی و مکمل، اقدامات در دست انجام وزارتخانه برای توسعه دانشکده‌های طب ایرانی را گزارش دادند.

سخنگوی اصل 90 مجلس:

خضریان پس از پایان نشست کمیسیون اصل نود در خصوص نظارت بر حسن اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: این کمیسیون اعلامیه‌های صادر شده توسط وزارت صمت در خصوص استثنا قائل شدن صنف طلا از ثبت اطلاعات را غیرقانونی تشخیص داد.

هفته‌نامه 9 دی از تغییر قطعی قالیباف با اکثریت یافتن جریان تحول‌خواه ضدفساد در مجلس خبر داد.

رئیس‌جمهور با توجه به پایان دوره مسئولیت معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در بخشی از نشست امروز (یکشنبه) هیأت دولت، از «سیدمحمد حسینی» به‌عنوان چهره‌ای علمی، فرهنگی و انقلابی یاد و بر استفاده از تجربیات و توانمندی‌های وی در سنگرهای دیگر در دولت مردمی تأکید کرد.

 با پایان‌یافتن انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی و اعلام نتایج حوزه انتخابیه تهران، برای نخستین بار شاهد حضور خواهر و برادر در مجلس شورای اسلامی خواهیم بود.

مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تهران همزمان با سایر حوزه‌های انتخابیه رأس ساعت ۸ صبح در وزارت کشور آغاز شد.


سیداسماعیل خطیب عصر امروز(جمعه 21 اردیبهشت 1403) با حضور در شورای نگهبان، در جریان فرآیندهای نظارت بر انتخابات‌های الکترونیکی و غیرالکترونیکی و عملکرد سامانه "مردم ناظر" قرار گرفت.


رسایی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما در جلسه غیر علنی این موضوع را بسیار ساده می‌کنید و تأکید می‌کنید که هیچ اتفاقی رخ نداده است و تنها یک نماینده جابجا شده است همین! آقای قالیباف باید به شما بگویم که اینطور نیست، این مسئله به مانند این است که بگویند ۳۰۰۰ میلیارد اختلاس شده و این اختلاس چیزی نیست! نخیر ! آقای قالیباف باید با صدای بلند گفت ۳۰۰۰ میلیارد اختلاس شده است و شما باید بدین نحوه صحبت کنید.