•  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اسلامی با بیان انتقاد از محتوای گزارش ارسالی عملکرد وزیر آموزش و پرورش به مجلس، آخرین وضعیت طرح استیضاح رضامراد صحرایی را با ارسال نامه‌ای به ایشان، تشریح کرد.

دشتی اردکانی در آخرین نطق میان‌دستور مجلس یازدهم:

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: کوشیدم طی 4 سال گذشته تمام توان خود را به کار گیرم تا ریل گذاری غلط سال های قبل در اردکان از مسیر توسعه نامتوازن به مسیر منافع مردم شهرستان بازگرداند، اما مگر می شود رویدادی که طی 2 دهه شکل گرفته و قوام یافته در 4 سال به طور کامل اصلاح شود.

روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به اظهارنظر تعدای از نمایندگان در خصوص نوسانات قیمت ارز تأکید کرد: کام ملت را با سیاه نمایی تلخ نکرده و ناخواسته کوچکترین کمکی به نقشه دشمن نشود که بتواند اندکی از پس‌لرزه های شکست سیاسی و نظامی خود را با هجمه رسانه‌ای جبران کند.

در نشست علنی امروز (یکشنبه، 26 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، بیانیه 206 نفر از نمایندگان مجلس در پی پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه را قرائت شد.

اسامی نامزدهای مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود، اعلام شد.

یک نماینده مجلس پس از اعلام میزان افزایش حقوق کارگران در باره تکلیف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بعد از اینکه مجلس شروع به کار کرد، بحث را دنبال می‌کنیم و با همفکری یک تصمیمی در خصوص وزیر و تصمیم اتخاذ شده، می‌گیریم.

مسن‌ترین و جوان‌ترین نمایندگان تشکیل‌دهنده هیئت‌رئیسه سنی مجلس دوازدهم در دور اول انتخابات مشخص شدند.

با توجه به اعلام اولیه نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ترکیب بیش از نیمی از نمایندگان در مجلس آتی تا اینجای کار تغییر کرده که طبق آن، از بین 290 نتیجه قطعی اعلام شده، 135 نماینده سابق رای نیاورده‌ و تغییر کرده‌اند.

زریبافان صدور لیست مستقل یاران برای مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

سیدعلی ادیانی نماینده سابق دو دوره مجلس گفت: در نگاه دشمن مجلس اصولگرا و اصلاح‌طلب اصلا موضوعیت ندارد که دشمن با اصل نهاد قانونگذاری در جمهوری اسلامی مخالت دارد. 


اسامی نامزدهای انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفکیک هر استان همراه با تصویر هر نامزد منتشر شد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی از اصحاب رسانه و خبرگزاری خانه ملت برای پوشش خبری بودجه ۱۴۰۳ و تمامی کسانی که در طول مدت بررسی بودجه همراهی کردند، تشکر و قدردانی کرد.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ طرح مالیاتی در باره بنزین و مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند.

در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس، هکرها به حساب کاربری تلگرام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی دسترسی پیدا کردند و تلگرام از دسترسی او خارج شده است.


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ۲ ماه به وزارت بهداشت مهلت میدهیم تا مشکل دارو و درمان مردم را حل کند.                                

محسنی بندپی در نطق میان دستور:

نماینده نوشهر و چالوس در مجلس با بیان اینکه متاسفانه تقابل توسعه و سیاست تا مغز استخوان نظام اجرایی کشور رسوخ کرده است خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: حضرتعالی به عنوان رئیس قوه مجریه می‌توانید به این تقابل برای همیشه خاتمه دهید و مسیر توسعه کشور را همراه نمایید.

رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت مادر ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده جیرفت و عنبرآباد را تسلیت گفت.            

حسین رجایی با بیان اینکه مجلس محکم پای اجرای قانون ایستاده است، گفت: قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بعد از صدور احکام افزایش حقوق سالانه اجرا خواهد شد.