جلسه همفکری جمعی از فعالان اجتماعی ستاد انتخاباتی بین‌الملل و ایرانیان خارج از کشور علیرضا زاکانی صبح امروز(جمعه 28 خرداد 1403) با حضور زهره الهیان دبیرکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی برگزار شد.

نشست خبری علیرضا زاکانی، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

خطیب نماز عید سعید قربان گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات، انسجام و قدرت ملی را افزایش خواهد داد. همچنین رئیس جمهور آینده باید به مانند رئیس جمهور شهید از نظر عزم، اراده و تدبیر قوی باشد.

قالیباف در باره ائتلاف نیروهای انقلاب خبر داد و به نوعی گفت کاندیداهای دیگر باید به نفع او کنار بروند.

محقق جوان شیعه تمامی بزرگان علمی دنیا، دانشمندان و متفکران مکاتب مختلف و انحرافی را ضمن دعوت به خداجویی و بازگشت به فطرت و حقیقت، آنان را به مطالعه و مناظره ی علمی درباره حقانيت اسلام و ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام فراخواند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: چرا در کشور ما تبعیض هست یا گاهی شاهد فساد هستیم؟ چرا فقر در این کشور ریشه‌کن نشده است؟ چون دست پنهان برخی مانع از این امر شده است.

سخنگوی مجلس شورای اسلامی با اقشار مختلف مردم در مسجد باب الحوائج تهران دیدار کرد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد ما، یا این، یا آن نیست و حرف پوپولیستی هم نیست و صحبت‌هایم دقیق و قابل انجام است و دقیق و فنی توضیح می‌دهم.

روزنامه انگلیسی گاردین ضمن انتشار مطلبی جهت‌دار به نفع مسعود پزشکیان یکی از نامزدهای انتخاباتی در ایران، نامزدی او را «مبارزه سخت» توصیف کرد و نوشت:  آزمون اصلی او در مناظره‌های تلویزیونی صورت می‌گیرد، جایی که رقبای تندرو دیدگاه‌های محافظه‌کارانه مشابهی دارند.

حامیان نامزد چهاردهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با سر دادن شعارهایی نظیر «یادگار خاتمی، از همه اصلح‌تری»، «رای معلمان ایران، پزشکیان پزشکیان»، «پزشکیان جونمه، رئیس جمهورمه» به حمایت از نامزد مورد علاقه خود پرداختند.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در پیشرفت‌های علمی غیبت تاریخی داشته‌ایم و دیگران با پیشرفت علمی، قدرت خود را افزایش داده‌اند و در جایگاه آنها در مناسبات بین المللی تاثیر داشته است و این موضوع به ویژه در یکی دو قرن اخیر محسوس است و اگر اکنون در بزنگاه هستیم و دیگر عقب‌ماندگی علمی نداریم و نقطه عطف هایی وجود دارد.

وحید اشتری فعال مجازی در توئیتی نوشت: قالیباف رسما دارد در تلویزیون دروغ می گوید. بارها از خود بنده و سایر خبرنگاران شخصا شکایت کرده است.

ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسامی روسای ستادهای استانی این نامزد را اعلام کرد.

رئیس ستاد مرکزی انتخاباتی محمدباقر قالیباف رؤسای ستادهای استان‌ها را معرفی کرد و بعضی از استان‌ها را به صورت شورایی اعلام کرد.

 وزیر علوم دولت یازدهم گفت: اگر مردم حضور پیدا کنند بدون شک آقای پزشکیان برنده انتخابات خواهد بود.

سخنگوی شورای نگهبان چگونگی بررسی روند احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را تشریح کرد.

 سید محمد حسینی، ریاست ستاد دانشگاهیان کشور، حامیان دکتر محمد باقر قالیباف را برعهده گرفت.