• فرمانده سپاه حفاظت و امنیت مراکز هسته‌ای کشور با تاکید بر امنیت کامل مراکز هسته‌ای کشور در واکنش به تهدید رژیم صهیونیستی برای حمله به این مراکز  گفت: تجدید نظر در دکترین و سیاست‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و عدول از ملاحظات اعلامی گذشته محتمل و قابل تصور است.

دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از مردم فلسطین مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای به موضوع تجاوزگری به بیمارستان شفاء و هتک حرمت بیماران خصوصا زنان فلسطینی پرداخت.

شدت حملات به نحوی بود که عبدالسلام جحاف از رهبران انصارالله و عضو مجلس شورای یمن در توییتی در تمجید این حمله نوشت:« ساختمان مقر وزارت دفاع اسرائیل زیر آتش مقاومت عراق رفته است. به فرزندان علی (ع) دست مریزاد بگویید.» 

جمعه شب افرادی مسلح با لباس شبه‌نظامی به طبقه همکف تالار کروکوس مسکو حمله و سپس با سلاح‌های خودکار شروع به تیراندازی کردند.

روسیه و چین پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره غزه را که بند‌های آن به‌صورت یک‌طرفه به نفع رژیم صهیونیستی بود، وتو کردند.

رئیس‌جمهور در پیام نوروزی گفت: اطمینان می‌دهم با توکل به خداوند قادر متعال و همراهی شما مردم عزیز و شریف، سال ۱۴۰۳ سال رونق بیشتر تولید و اقتصاد، کاهش بیشتر نرخ تورّم و خدمت‌رسانی گسترده به مردم عزیز خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران طی پیامی فرارسیدن سالروز ملی شدن صنعت نفت و همچنین آغاز سال جدید را تبریک گفت و دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال 1402 را نماد اعتماد به نخبگان ایرانی دانست.

سخنگوی شورای نگهبان از تایید صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی حوزه‌های انتخابیه خبر داد.

صدیقی از دادستان تهران خواسته که  بدون در نظر گرفته شدن سوابق قضایی و عناوین سیاسی اجتماعی‌اش، به موضوع ورود کرده و ابعاد این تخلف را برای مردم روشن کند.

سخنگوی شورای نگهبان از صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۸۱ حوزه انتخابیه دیگر خبر داد.

محمد جواد ظریف گفت: به نظر من جناح چپ توی انحصارطلبی، دست جناح راست رو از پشت می‌بنده. یه بار من به آقای خاتمی گفتم. گفتم این رفیق‌های شما وقتی که تند بودن، با ما مخالف بودن؛ می‌گفتن این لیبراله.  او همچنین گفته است در انتخابات سال ۱۴۰۰ اگر جهانگیری و لاریجانی تایید می‌شدند هیچ کدام رأی نمی‌آوردند. 

یک منبع آگاه گفت که تبادل پیام‌ها و گفتگوهای غیرمستقیم میان ایران و آمریکا صرفاً محدود در چارچوب مذاکرات رفع تحریم است.        

مصدق به منظور از بین بردن شائبه هر گونه اعمال نفوذ در پرونده اخیر پسرانش، استعفای خود از سمت معاون اولی قوه قضاییه را تقدیم محسنی اژه ای کرد.

رهبر انقلاب بارها بر عدم دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌های دولتی تاکید کرده‌اند. اما حالا و پس از پایان انتخابات مجلس و مشخص شدن نمایندگان مردم، امیرحسین ثابتی از سیل درخواست‌ها و تماس‌ها برای دخالت در عزل و نصب‌ها گفت.

سردار سلامی پس از دریافت «نشان فتح» گفت: این محصول همه مجاهدت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که فقط به شکل نمادین به بنده اعطا شد و همه پاسداران و بسیجیان در این نماد سهم دارند.

در یک تحول مدیریتی مهم در شرکت سایپا، محمدعلی تیموری که پس از گذشت حدود دو سال از مدیریت خود، ریاست سایپا را به جواد توسلی مهر تحویل داد.

 ایران از موشک‌های سنگین خود نظیر سجیل و هایپرسونیک نظیر فتاح استفاده نکرده، تعداد بیشتری موشک ارزان قیمت رضوان و تعداد کمی موشک خیبرشکن و دزفول استفاده شده برای اصابت قطعی.