محمد باقر قالیباف طی بیانیه‌ای حمایت خود از سعید جلیلی را برای دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دقایق آغاز رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳، با حضور در شعبه اخذ رأی شماره ۱۱۰ واقع در حسینیه امام خمینی(ره) رأی خود را به صندوق انداختند.                                

مراسم چهلمین روز شهادت آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» و شهدای خدمت، عصر پنجشنبه ۷ تیر در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

مسعود ده‌نمکی روزنامه‌نگار، فعال سیاسی و فیلم‌ساز ایرانی سعید جلیلی را گزینه اصلح انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

محمدرضا میرشمسی رئیس ستاد انتخاباتی قاضی زاده هاشمی به صورت علنی از سعیدجلیلی حمایت کرده و امکانات ستاد انتخاباتی قاضی زاده را در اختیار جلیلی قرار داد. 

 حجت‌الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی از محققان و نویسندگان شیعه در پیامی مردم شریف ایران را به حضور در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری و پای صندوق‌های رأی دعوت کرد.

طحان‌نظیف در نشست خبری:

سخنگوی شورای نگهبان گفت: سازوکار‌های مردمی نظارت بر انتخابات در جمهوری اسلامی ایران به‌گونه‌ای طراحی شده که نمونه‌ای کم‌نظیر از جمع‌سپاری امر حکمرانی به مردم است، به نحوی که می‌توان گفت بار اصلی اجرا و نظارت بر انتخابات بر عهده مجریان و ناظران مردمی است.

سعید جلیلی در جمع مردم شیراز:

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امروز در آستانه انتخاب بزرگ هستیم هنر مردم ایران این بوده که در دوران معاصر با انتخاب های بزرگ خود، دنیا را به شگفتی آورده است.

پنجمین و آخرین مناظره ۶ کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با موضوع «کارآمدسازی دولت» در ساختمان شیشه‌ای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

رهبر انقلاب در دیدار با هزاران نفر از مردم پنج استان کشور تأکید کردند: نامزدها با خداوند خود عهد کنند که اگر موفق شدند؛ از افرادی که ذرّه‌ای با انقلاب فاصله دارند استفاده نکنند.

جبهه پایداری با صدرور بیانیه‌ای ضمن حمایت از سعید جلیلی برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: امروز در آستانه انتخابی هستیم که می تواند با ادامه مسیر رئیس جمهور شهید، این دولت کریمه را بسازد.

چهارمین مناظره تلویزیونی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور ۶ کاندیدای تایید صلاحیت شده با محوریت سیاسی از ساعت ۲۰ آغاز شد.

امیری سوادکوهی:

 در پی هتاکی یکی از سخنران های تلویزیونی و جعل حدیث درباره امام صادق علیه السلام و تلاش برای انکار عصمت و طهارت رئیس مذهب شیعه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیری سوادکوهی از محققان و نویسندگان جوان در یادداشتی صریح به گستاخی های وی پاسخ داد.

نماینده تربیت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نمایندگان انقلابی مجلس که تاکنون 140 نفر را شامل می‌شوند در بیانیه‌ای خواستار اجماع کاندیداهای جبهه انقلاب شدند.

طحان‌نظیف:

سخنگوی شورای نگهبان گفت: باید روز رای‌گیری بسیار هوشمندانه و دقیق عمل شود و اعمال ناظران موجب بهانه‌گیری و سوء استفاده دیگران نشود. همچنین نسبت به شایعات نباید بی‌تفاوت بود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت، گفت: وقتی همه در مورد برجام سوت میزدند این ما بودیم که ۶ جلسه آن را نقد کردیم. 

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از عزاداران حسینی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.