• «بر مبنای این لایحه دارایی‌های دولت توسط شش نفر قیمت‌گذاری و به نورچشمی‌ها واگذار می شود!  امروز در بازار، با این روش مضحک حتی ساندویچ هم نمی‌فروشند، چه برسد به دارایی‌های باارزش!»

حجت الله عبدالملکی اقتصاددان از طرح دولت برای رساندن دلار به ۱۵ هزار تومان پرده برداشت.

بحران توزیع کالاهای اساسی مانند گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی،‌ پیاز و مرغ در سال‌های اخیر به فراخور بازه‌های زمانی مختلف رخ داده است اما پدیده مرغ از آن جهت عجیب است که قریب به 7 ماه است ادامه یافته و تاکنون هیچ راه‌حلی برای این عارضه اقتصادی توسط مدیران اقتصادی دولت اندیشیده نشده است.

عجیب است که دولت روحانی 8 سال پس از وعده ایجاد رونق اقتصادی در حد بی‌نیاز کردن مردم از یارانه، به صف‌های مرغ و تشکیل «قرارگاه مرغ» رسید!

میزان افزایش قیمت اقلام خوراکی در طول سال جاری، رکورد تمام سال‌های پس از انقلاب را شکسته است.

احمدی‌نژاد گفت: ما می‌خواستیم هدفمندی را کامل اجرا کنیم اما در آن زمان به ما اجازه ندادند. تازه همین را هم با ضرب و زور اجرا کردیم. فقط 20 درصد اجازه دادند تا این امر اجرایی شود.

سلمان نجفی دبیر انجمن بازاریان و اصناف شهرستان بهشهر واز تولیدکنندگان مرغ در شرق مازندران در نامه ای به احمد حسین زادگان استاندار مازندران نوشته است:گوشت مرغ به عنوان یک محصول غذایی مهم و استراتژیک نقش مهمی جیره غذایی مردم  کشورمان دارد

نرخ مسکن در دولتی که مسکن مهر را مسخره می‌کرد و آن‌را قوطی کبریت و مزخرف می‌نامید، چنان افزایش یافته است که اجاره مسکن هم برای مردم رؤیا شده است.

کاهش قیمت دلار از عدد حداکثری 33 هزار تومان به کانال 22 هزار تومان ادامه یافته و فهم عدد نهایی نرخ برابری دلار در برابر ریال برای سرمایه گذاران اهمیت زیادی دارد.

بدون اینکه درباره منابع بلوکه شده ایران در کره اتفاق جدیدی افتاده باشد یا توافقی انجام شده باشد و قولی رد و بدل شده باشد، امروز رئیس جمهور از تاثیر دریافت 7 میلیارد دلار پول بلوکه شده بر بازار ارز صحبت کرد.

پرداخت معیشتی کرونا امشب کلید خورد و کسانی که شرایط دریافت مبلغ 100 و 120 هزارتومانی را دارند، اعلام شد.

بازار ارز در دومین روز هفته در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها با محدودیت فعالیت مواجه هستند، شاهد افت نرخ دلار و یورو می باشد.

ایرانسل تهدید کرد؛

در روزهایی که چینی‌ها با ارسال موفقیت‌آمیز ماهواره به فضا، اولین آزمایش‌ها را برای ارائه اینترنت نسل شش (6G)  و توسعه شبکه‌های اینترنت همراه آغاز کرده‌اند، در کشور ما این اظهارنظر مطرح می‌شود که: «اینترنت همراه یک سرویس لوکس است و افزایش اقبال به استفاده از این فناوری مطلوب نیست».

کریمی‌فیروزجایی:

عضو هیئت رئیسه مجلس در مصاحبه با «رادیو گفت‌و‌گو» در باره گرانی‌های اخیر که برای بخشی از مردم غیر قابل تحمل است، گفت: مسبب بعضی از گرانی‌ها دستگاه‌های دولتی هستند زیرا تولید کننده‌هایی که اقدام به گران کردن کالا و محصول خود کرده‌اند، وابسته به دولت هستند.

بازار ارز امروز با عدم تغییر نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و مجاز همراه شده است. در این میان، همچنان ریسک بالای معاملات بر بازار ارز سایه افکنده است.

 در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 500 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 500 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

با پیشی گرفتن جو بایدن در انتخابات می‌توان شرایط جدیدی را برای بازارهای مالی در ایران متصور شد.                 

اگر ملاک سال ۱۳۹۲ روحانی را که معتقد بود شاخص تورم جیب مردم است، نه آمارهای دولت کنار بگذاریم و آمارهای دولت را مبنا قرار دهیم، همین آمار نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه کالاهای خوراکی در بهمن ۱۳۹۹ نسبت به فروردین ۱۳۹۹ بالغ بر ۷ برابر افزایش یافته است.