رئیس کل بانک مرکزی: مردم نگران نباشند چرا که ما برای حفظ ثبات و آرامش در بازار از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و حواس‌مان به بازار هست.

تصمیم دولت مبنی بر ممنوعیت واردات برنج از هند در کمتر از دو هفته منجر به بروز شوک در بازار شد و زمینه افزایش قیمت برنج را فراهم کرد.                               

اخیراً دوباره روند افزایشی قیمت ارز در بازار شروع شد؛ تا جایی که رئیس‌جمهور دیروز در دفاع از کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ تأکید کرد که «حتماً بدانید وضعیت ارز و طلا و بسیاری گرانی‌ها کاهشی خواهد شد.

عرضه خودروها در بورس کالا باعث کاهش قیمت این کالا شده است.

رئیس‌کل جدید بانک مرکزی در اولین اظهارات خود درباره قیمت دلار گفت: اگر من در یک عبارت بخواهم سیاست جدید ارزی را بیان کنم، می گویم سیاست جدید ما سیاست تثبیتی است. ارز را تثبیت خواهیم کرد و حتما این دغدغه فعالان اقتصادی کشور را برطرف می کنیم.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران صورت گرفت:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، ادامه داد: استان مازندران برای تحقق طرح نهضت ملی مسکن نیازمند ۱۵۴۰ هکتار زمین است که از این میزان ۷۳۰ هکتار در قالب پنج شهرک مسکونی جدید در نظر گرفته شده است که این پنج شهرک در مرحله تصویب در شورای عالی معماری شهرسازی وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

در شرایطی که نرخ ارز مدتی است که دوباره بر مدار افزایشی قرار گرفته است، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نیز از این قافله عقب نمانده است و با حمایت دو عامل خارجی (اونس جهانی طلا) و داخلی (نرخ دلار) قله‌های جدید قیمتی را فتح کرده است.

در حالی این روزها بازار مسکن در رکود معاملاتی خود قرار دارد که قیمت مسکن در برخی نقاط تهران غیر باور و عجیب است. با این حال اکثر املاکی ها عنوان می کنند این واحدهای مسکونی مشتریان خاص خود را دارند.

استاندار مازندران در این همایش در سخنانی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در مازندران باید از سوی مسوولان و بخش خصوصی به گفتمان تبدیل شود، اظهار داشت: برای شکوفایی اقتصاد این دیار برنامه هایی را در دست اجرا داریم.

فعالیت های سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری مرکز مازندران بر مدار توسعه:

در این جلسه طرح سرمایه گذاری در بوستان خانواده، پروژه نارنجستان، ابن شهرآشوب و پارک بزرگ صفرآباد مورد بررسی و واکاوی فنی اعضای حاضر در جلسه رسید و مقرر گردید بسته های مشارکتی این طرح ها برای امکان سنجی بیشتر مشارکت سرمایه گذاران عملیاتی و سیر مراحل قانونی آن تکمیل و آماده بهره برداری های بعدی قرار بگیرد.

غلامحسین تقی نتاج عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی در یادداشتی برای ایران اقتصادی با تاکید بر اهمیت عضویت ایران در پیمان شانگهای از ابعاد سیاسی، امنیتی و اقتصادی، معتقد است که باید این فرصت جدید را در قالب یک سبد پایه از فرصت در نظر بگیریم و در کنار آن از ظرفیت سایر پیمان ها مانند اوراسیا،‌ اکو و غیره نیز بهره مند شویم.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس از تصویب کلیات لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خبر داد.

مجتبی عزیزیان، مدیرعامل گروه توسعه ملی با حضور در دفتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با وی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

15 رتبه برتر خودروهای گرانقیمت دنیا در سال 2022 معرفی شد.

 یک اقدام جهادی مدیرعامل گروه توسعه ملی با هماهنگی کامل بانک ملی، مدیرعامل صنایع بهشهر، مارگارین، هلدینگ صنایع شوینده،  به پخش و صنایع بسته بندی را برکنار کرد.

  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه ایران آمادگی سوآپ حداکثری گاز را دارد، گفت: تا پایان امسال ظرفیت تولید نفت به روزانه بیش از ۴ میلیون بشکه می‌رسد.