در معاملات امروز بازار ارز، بهای دلار و یورو افزایش قابل توجهی داشتند.

عضو اتاق بازرگانی پیش‌بینی کرد پیش‌بینی که اگر این شرایط ادامه پیدا کند، مرغ دست کم به کیلویی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و گوشت قرمز هم به کیلویی ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان خواهد رسید.                

کریمی‌فیروزجایی؛

عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم گفت: عدم حمایت جدی دولت از زارعان به ویژه افزایش ۵۰۰درصدی بهای کود شیمیایی و قیمت سرسام آور نهاده های تولید انگیزه کشاورزان را در مسیر تولید کاهش داده است.

به نظر می‌رسد اشخاصی که نیاز ارز و طلای خود را به امید تحقق وعده دلار ۱۵ هزار تومانی حسن روحانی به تأخیر انداخته‌بودند، این روز‌ها ناامید از تحقق وعده ارزی رئیس دولت دوازدهم، واقعیت‌های حاکم بر بازار را پذیرفته و به بازار بازگشته‌اند.

طی چند سال اخیر بارها شاهد هشدار کارشناسان بودیم که ابرچالش‌ها در حال بزرگ شدن هستند و طولی نخواهد کشید که برای حل و فصل آنها، سرمایه اجتماعی و مالی زیادی را باید خرج کرد.

مرکز آمار در این گزارش اعلام کرد که نرخ تورم سالانه خانوارهای ایرانی در خرداد ماه سال جاری به 43 درصد رسیده است. این نرخ در مقایسه با ماه قبل 2 درصد افزایش داشته است.

رکورددار تورم ۶۴ ساله: دولت حسن روحانی به‌جز سال ۱۳۷۴، در مابقی سال‌ها رکورددار تورم در ۶۴ سال (از سال ۱۳۳۸) اخیر است.

مهندس رضا خلردی کارشناس امور شهری مطرح کرد:

مهندس خلردی تصریح کرد: عدم هدفمندی طرح ترافیک و خلاء وجود پارکینک های مناسب در حاشیه بازار برای شهروندان و مسافران باعث عدم استقبال آنها از خرید در بازار برای تهیه کالاهای لازم روزمره شده و بعضاً دیده می شود که در ساعات پایانی شب و ساعاتی نامتعارف اقدام به خرید در بازار می کنند که این خود نوعاً شکلی از رکود در بازار را می تواند تعریف کند.

دکتر سید جمال علوی سنگ چشمه کارشناس مسائل شهری:

هرچند در این سالها برخی پروژه های عمرانی و خدماتی در بلوار کشاورز و کوچه خیابان های آن انجام گرفته اما احساس می شود که در آینده باید برنامه های کاربردی تر برای تأمین رفاه عمومی مردم این منطقه عملیاتی شود.

حدادعادل:

با حضور حدادعادل رئیس شورا، پورابراهیمی رئیس کمیته اقتصادی و پرویز سروری با حضور اصحاب رسانه ستاد کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای اسلامی آغاز به کار کرد.

سید احمد صالحی فعال اجتماعی مطرح کرد:

این کارشناس مسائل شهری گفت: یکی از رویکردهای اصلی در حوزه های مدیریت شهری کشور، کاهش وابستگی به کمکهای دولتی و عوارض و حرکت به سمت شناسائی درآمدهای پایدار و روش ها و ابزارهای جدید تامین منابع مالی در مدیریت شهری است که برای تصدیق این دیدگاه می توان جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، انتشار اوراق مشارکت و استفاده از تسهیلات بانکی اشاره داشت...

مهندس زهرا حسین زاده فعال اجتماعی و کارشناس امور شهری مطرح کرد:

این بانوی فرهیخته ساروی می گوید: یکی از ایده های قابل عمل در این خصوص می تواند در ایجاد بازار بانوان، جمعه بازار صنایع دستی و بازار گردشگری غذایی مورد اهتمام باشد چرا که با توجه به افق سال 2022 ساری و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری اکو