شتابزدگی و وقت نشناسی تصمیم‌گیرندگان جراحی اقتصادی باعث شد تا از چند جهت دولت نوپای سیدابراهیم رئیسی تحت فشار روانی قرار گیرد که برخلاف وعده‌هایی که در ایام انتخابات داده شده‌است تا کنون نتیجه عکس آن دیده شود.


شیخان خبرداد؛

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: شرکت دخانیات ایران امروز همزمان با هشتاد و پنجمین سالگرد تأسیس شرکت و به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات، به مدت 85 دقیقه، فعالیت همه کارخانجات و ادارات خود در سطح کشور را متوقف کرد.                                    

خجسته‌مهر:

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: برای افزایش صادرات نفت ایران در دولت سیزدهم، علاوه بر احیای بازارهای سنتی صادراتی، مقاصد و مشتریان جدیدی برای نفت ایران ایجاد شده است.            

 مبلغ کمک معیشتیِ واریز شده بابت ماه اول، از ساعات پایانی امشب قابل برداشت خواهد بود.

خجسته‌مهر:


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بازدید از تاسیسات شرکت نفت فلات قاره در منطقه خارک، ضمن قدردانی از تلاش کارکنان عملیاتی این شرکت، گفت: در سال جاری حدود ۷۰۰ میلیون دلار برای بازسازی تاسیسات نفتی و گازی اختصاص داده شده است.

بر اساس دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد، حداکثر مجموع اصل تسهیلات ریالی خرید قابل پرداخت به هر مشتری در سطح تمامی موسسات اعتباری مبلغ دو میلیارد ریال می‌باشد.

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فهرست بدهکاران بزرگ بانک‌های دولتی و خصوصی را منتشر کرد.                                    

وزارت جهاد دلیل گرانی قیمت‌ها را دپو برنج ایرانی در انبار‌ها می‌داند و معتقد است با اجرای طرح مبارزه با محتکران و گرانفروشان می‌توان تا یک هفته آینده قیمت‌ها را کاهش داد. این وعده وعید‌ها در حالی است که سال گذشته قرار بود با بازرسی از انبار‌ها قیمت برنج کاهش یابد، اما نه قیمت کاهش یافت و نه گزارشی از میزان بازرسی‌ها و احتکار رسانه‌ای شد.

رئیس کل بانک مرکزی در دولت روحانی در حالی درباره عملکرد دولت جدید ابهام‌پراکنی می‌کند که بالاترین آمارهای منفی اقتصادی متعلق به دوره مدیریت اوست.

 امروز یک خبر دیگر  مورد توجه معامله گران قرار گرفت که می توانست در به توافق رسیدن مذاکرات برجام نقش مثبتی ایجاد کند.

معاون وزیر صنعت گفت: هرگونه افزایش قیمت کالایی که امسال صورت گرفته است همین امشب اصلاح شود و به قیمت سال قبل برگردد.

 یارانه جدید ۱۵۰ هزار تومانی به دستور رئیس‌جمهوری و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، در دستور کار قرار گرفته که به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر یک از اعضای خانواده است.

 در صورت عملی نشدن واردات، شاهد اوج‌گیری دوباره قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود. اتفاقی که در روز‌های اخیر با فعال‌تر شدن دلالان در بازار آزاد کلید خورده و پیش‌بینی می‌شود در صورت ادامه عرضه قطره چکانی خودرو از سوی خودروسازان در ماه‌های آغازین تابستان قیمت‌ها بیش از این افزایش یابد.

 بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک کشور در راستای اجرای دستور رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد، اسامی بدهکاران بزرگ خود را منتشر کرد.

 به تازگی و در گامی دیگر، چارچوب و فرآیند لازم برای رفع مسدودی بخش قابل توجهی از منابع ارزی مسدود شده ایران، مشخص شده و مورد توافق طرفین قرار گرفته است.                                    

در اولین جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی در دولت سیزدهم که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، غلامحسن تقی‌نتاج ملکشاه به‌عنوان عضو جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد.