• دولت ناکارآمد، مجلس دهم خنثی و حاشیه‌ساز و بی‌سود، شورا‌ها و شهرداری‌ها ضعیف و پر تخلف با پرونده‌های قضایی متعدد، استانداران ضعیف و...، با این حساب اصلاح‌طلبان برای اقناع افکارعمومی چه دارند؟

علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی با عنوان «چرا با استیضاح همراه نبودم؟»، گزارشی از جلسه 5 ساعته 29مهرماه با برخی از فعالان طرح استیضاح رئیس‌جمهور ارائه داد.

مجمع عمومی حزب پایداری انقلاب اسلامی روز پنجشنبه اول آبان ماه به دلیل شرایط اپیدمی کرونا به صورت مجازی و با حضور ناظر وزارت کشور برگزار شد.

 روحانی با بیان این که مردم می‌دانند ما در مشکلات هستیم یادآور شد: ما دو دست بیشتر نداریم که با یک دست با تحریم و با یک دست با کرونا مبارزه می‌کنیم.

اصلاح‌طلبان این فهرست بایدن را می‌بینند و علی‌الظاهر باید از شرم ملت آب شوند، اما به نظر می‌آید هرچه دموکرات‌ها آنان را بیشتر تحقیر می‌کنند، لذت بیشتری از این تحقیرشدن می‌برند! کم کسی آنان را تحقیر نکرده‌است، امریکای بزرگ!

فرمانده معظم کل قوا در پیامی به مناسبت هفته‌ نیروی انتظامی از زحمات و تلاش‌های کارکنان خدوم این نیرو قدردانی کردند.

یکی از سران اصلاح‌طلبان:

عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم، در ادبیاتی تندخطاب به محمدرضا عارف گفت: به او نصیحت می‌کنم که در انتخابات شرکت نکنند زیرا رأیی ندارد و هم بیش از این آبروی خودش را می‌برد و هم باعث خدشه‌دار شدن حیثیت اصلاح‌طلبی می‌شود.

روز دوشنبه 28 مهرم 99 همایش استیضاح روحانی در قم برگزار می‌شود.

نامه بیش از هزار استاد دانشگاه به روحانی؛

اعضای مجمع عالی، شورای راهبردی و مدیران ۱۰۸۴ کانون نهضت استادی بسیج در نامه‌ای به حسن روحانی نوشتند: آقای رئیس‌جمهور! تاریخ‌خوانی را به اهلش بسپرید و قدردان «حلم مدنی» مردم و مجلس تازه‌نفس باشید!                                    

رسایی در مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم در آمل:

حمید رسایی گفت: کسی‌که رأی مردم را گرفته و مردم ایران اسلامی را با مردم دوران امام حسن(ع) مقایسه می‌کند و بعد می‌گوید این مردم هم مثل مردم امام حسن(ع) هستند، این توهین به ملت است.

واکنش شخصیت‌های دینی و سیاسی به سخنان روحانی؛

برخی کارشناسان دینی، اظهارات رئیس‌جمهور در مورد صلح امام حسن را مصداق «تحریف تاریخ» دانستند، برخی تحلیلگران سیاسی هم این قبیل اظهارات تکراری روحانی را «حاشیه‌سازی برای فرار از پاسخگویی» عنوان کردند و برخی هم آن را «علامت دادن به طرف آمریکایی».

عضو هیئت رئیسه مجلس:

کریمی‌فیروزجایی با انتقاد از عملکرد دولت گفت: نمی‌شود پشت درهای بسته برای مردم نسخه پیچید باید بند پوتین‌ها را ببندیم وارد کارزار شویم و در این جنگ نابرابری که دشمنان برای ما به‌وجود آوردند بتوانیم انشالله سربلند بیرون بیاییم.

یک فعال اصلاح‌طلب گفت: نامزدی اسحاق جهانگیری در انتخابات 1400، اشتباهی بزرگ است.

 گسترده شدن مشکلات داخلی کشور حساسیت انتخابات ریاست‌جمهوری سال‌۱۴۰۰ را دوچندان کرده است؛ از یکسو بحث میزان مشارکت مردمی با توجه به گلایه‌های اقشار مختلف مردم نسبت به وضعیت موجود مطرح است و از سوی دیگر میزان شایستگی و توانمندی نامزد‌های متصل به دو جریان مطرح کشور برای ساماندهی اوضاع ناهموار کشور دغدغه است.  

احمدی‌نژاد بابت مشایی و حمید بقایی کم هزینه نداد و شاید هم سرش به سنگ خورده و در آینده نزدیک شاهد تغییراتی از وی باید بود و احمدی‌نژاد همیشه غیر قابل پیش‌بینی است.

سخنگوی ستاد انتخاباتی عارف در سال 92، حسن روحانی را متهم به بی‌وفایی کرد.