رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمریکا در همه جنایات غزه و فلسطین نقش مستقیم دارد؛ گفت: باور داریم پایان طوفان الاقصی پایان رژیم صهیونیستی خواهد بود.            

شورای نگهبان:

شورای نگهبان در پی حمله تروریستی در گلزار شهدای کرمان بیانیه‌ای صادر و در آن تاکید کرد که ذلت و روسیاهی نصیب جنایتکاران صهیونیستی و تکفیری می‌شود و رویش سلیمانی‌ها و اتحاد مردم ایران بیشتر خواهد شد.

سیدمحمد حسینی:

معاون پارلمانی رییس جمهور پس از حادثه تروریستی روز چهارشنبه(13 دی‌ماه 1402) در کرمان با صدور پیامی تأکید کرد: دشمنان پِلشت و سفاک بدانند که خون مردم بیگناه و کودکانی که امروز مسیر گلزار شهدای کرمان را رنگین کرد، چنان سیلی به راه خواهد انداخت که دودمان نحس آنان را غرق خواهد کرد.

رهبر معظم اقلاب در دیدار با هزاران نفر از مداحاان و شاعرانی آئینی تأکید کردند: برخی می‌خواهند انتخابات و حضور مردم که اثبات تحقق مردم‌سالاری دینی است ضعیف و نامناسب باشد تا حرف و ایده امام بزرگوار و وعده الهی دروغ درآید که در مقابل این حرکت خصمانه، مجاهدان تبیین باید با بیان حقایق بایستند و به وظیفه خود عمل کنند.

در جریان حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به جنوب بیروت، نائب رئیس دفتر سیاسی حماس و دو نفر از فرماندهان القسام شهید شدند.                                    

حسینی در جمع اساتید، معلمان و دانشجویان اراک:

معاون رئیس جمهور امید مردم به آینده و نشاط اجتماعی را در مشارکت عمومی و گسترده مردم تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: از راههای تقویت امید در جامعه این است که مردم بدانند که مسئولین بی وقفه در خدمت عمران و آبادانی کشور و رفع مشکلات شان هستند.

پایگاه بسیج شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه فرهنگیان کشور در بیانیه ای اعلام کرد: این دانشگاه همواره تمام تلاش خود را برای شناخت دشمنان وزنده نگهداشتن ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، با بهره‌گیری از جهاد تبیین در راستای بصیرت افزایی جامعه به کار گرفته است.

خبرگزاری وابسته به برخی مدیران دولت سابق، ضمن جدی دانستن ارائه لیست انتخاباتی از سوی برخی احزاب اصلاح‌طلب نظیر حزب کارگزاران نوشت: اصولگرایان روی اختلافات در اردوگاه اصلاح‌طلبان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

حمید رسایی در گفت‌و‌گویی شفاف به پرسش‌هایی در باره؛ نقاط قوت و نقاط ضعف مجلس، دلیل سردی انتخابات پیش‌رو، مشارکت مردم در انتخابات، آرایش نیروهای سیاسی در انتخابات اسفند، وحدت با اصولگرایان، آرایش مجلس دوازدهم و ... پاسخ داد.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان:

سیدمحمد حسینی با گرامی‌داشت حماسه نهم دی ماه، گفت: مردم اصفهان در این عرصه نیز پیشگام بودند و یک روز زودتر یعنی در ۸ دی ماه دست به راهپیمایی گسترده در محکوم کردن فتنه گران زدند، این فتنه بعد از ۸ ماه بلوا و آشوب با درایت رهبر فرزانه انقلاب و بصیرت و آگاهی مردم ایران اسلامی خاتمه یافت.

رهبر انقلاب، نقش مادری را مهمترین و برترینِ نقش‌ها در خلقت بشر به علت تضمین ادامه نسل و حیات انسان برشمردند و افزودند: این تصور که کارِ خانه از قبیل پخت و پز و شستشو وظیفه زن است، کاملاً غلط است و در خانواده کارها باید با تفاهم انجام شود همچنانکه برخی مردها هستند که در کار خانه به زنان کمک می‌کنند.

حسین شریعتمداری خطاب به محسن هاشمی گفت: درباره مرحوم هاشمی طوری سخن می‌گوئيد که انگار آن مرحوم مبنا و اساس انقلاب بوده‌اند.

سخنگوی شورای نگهبان در مورد وعده‌های خارج از اختیارات قانونی در انتخابات گفت: در اصلاحیه اخیر قانون انتخابات، دادن وعده‌های خارج از اختیارات قانونی، به صراحت جرم دانسته شده که برای اولین بار این اتفاق افتاده است.

 شبکه خبری المیادین از دمشق گزارش داد که «دشمن با استفاده از سه موشک، سید رضی را به شهادت رساند.»

سخنگوی شورای نگهبان درمورد نقل قول‌هایی که در رسانه‌ها درباره دیدار اعضای شورا با رهبر معظم انقلاب نسبت به صلاحیت برخی اشخاص و همچنین در خصوص مقوله عدم احراز مطرح شده، توضیحاتی را ارائه کرد.

رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار هزاران نفر از مردم کرمان و خوزستان دلسرد کردن مردم از انتخابات را کاری غلط و به ضرر کشور خواندند و گفتند: بعضی‌ها برای دلسرد کردن مردم، دائم مشکلات کشور را یادآوری می‌کنند؛ در حالی‌که راه‌حل مشکلات، انتخابات است و برای رفع مشکلات باید در انتخابات شرکت کرد.

یک روزنامه زنجیرهای ضمن ردیف کردن برخی افراد که صلاحیت‌شان در انتخابات‌های گذشته رد شده، آنان را هم جزو نامزد‌های احتمالی معرفی کرد.