جلسه شورای نگهبان صبح امروز چهارشنبه (۲ اسفند ۱۴۰۲) با حضور فقها و حقوقدانان برگزار شد.

 خانه گفت‌و‌گوی انتخابات با حضور جمعی احزاب و گروه‌های سیاسی در دانشگاه تهران برگزار شد.

روزنامه اعتماد با بیان این که بيانيه 110نفری اصلاح‌طلبان نه واقع‌گرایانه است و نه آرمانگرایانه، نوشت: آيا اين تصميم به نفع جريان اصلاحات است يا نه؟ بیانیه، ايرادات شكلي و ماهوي دارد.

پاسخ سیدمحمد حسینی به سوال راه شلمچه:

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت: امیدواریم میزان مشارکت اسفند امسال به نسبت انتخابات ریاست جمهوری 1400  که ۴۹ درصد بود افزایش یابد زیرا سرمایه اجتماعی و میزان حقانیت نظام طی این مدت بیشتر شده است.

سیدمحمد حسینی:

معاون رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت شهیدان عاطفی در رشت گفت: با توجه به جایگاه مهمی که مجلس دارد، تشکیل مجلس قوی با پشتوانه قوی مردمی، می تواند در برنامه های دولت برای  عمران و  آبادانی کشور شتاب ایجاد کند.

از لیست صدای ملت متشکل از نیروهای اعتدال‌گرا و برخی احزاب اصلاح‌طلب تا کنون10 نفر مشخص شد.

حسینی در همایش بزرگ بانوان شهرستان قرچک:

معاون رئیس جمهور با اشاره به نقش بی بدیل بانوان در دوران انقلاب و دفاع مقدس اظهارداشت: بانوان همواره در عرصه های مهم و حساس همراه و پشتیبان انقلاب و نظام بوده‌اند و امروز هم انتظار است که در عرصه انتخابات و مشارکت گسترده، نقش آفرینی موثری داشته باشند.

سخنگوی شورای نگهبان درباره ادعای یکی از داوطلبان ردصلاحیت شده مبنی بر دلالی برخی افراد برای دریافت تاییدصلاحیت از شورای نگهبان و همچنین روند اعتراض‌ها پاسخ داد.

رییس‌جمهور گفت: انقلاب اسلامی ایران ثمره مجاهدت مجاهدان، ایثار ایثارگران و مقاومت ملت ایران است.

کریمی‌فیروزجایی:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن مردم تهران گفت: حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نشان می‌دهد این مردم هوشمند وظیفه‌شناس در بزنگاه‌های تاریخ با حضور به موقع خود دنیا را غافلگیر کرده و قطعا انتخابات پیش‌رو همه معادلات دشمن را بر هم خواهد زد. 

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در بیانیه‌ای جامعه دانشگاهی و‌ همه مردم ایران را برای حضور در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن ماه دعوت کرد.

جمعیت یاران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از همه آحاد مردم ایران اسلامی خواست تا در راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن حضور یابند.

همزمان با شب چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب، راس ساعت ۲۱ امشب گلبانگ الله‌اکبر در سراسر کشور طنین‌انداز و آسمان شهرهای مختلف نورافشانی شد.                                

رضا حاجی پور از مردم هزار سنگر آمل خواست با حضور در راهپیمایی 22 بهمن همراه با ملت شریف ایران اسلامی توطئه‌های کینه‌توز دشمن را نا امید سازند.

کریمی‌فیروزجایی:

عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: با همه مشکلات و کاستی‌هایی که داریم اما ملت بزرگ ایران اسلامی هوشمندانه و آگاهانه با حساسیت نسبت به آینده کشور علاوه بر حضوری حماسی در راهپیمایی 22 بهمن، با شرکت در انتخابات پیش‌رو همانند گذشته آرزوی دشمنان را ناکام خواهد کرد.

یک روزنامه زنجیرهای ضمن ردیف کردن برخی افراد که صلاحیت‌شان در انتخابات‌های گذشته رد شده، آنان را هم جزو نامزد‌های احتمالی معرفی کرد.