پاسخ خبرگزاری مجلس به خبرگزاری دولت؛

خبرگزاری دولت (ایرنا) در مطلبی باعنوان «چند نکته در باره انتقاد قالیباف از عملکرد تبصره ۱۸ بودجه» مطالبی مطرح کرده که محوریت آن این است که «منابع و درآمدهای دولت در بودجه محقق نشده است».

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد هیات رئیسه برای برگزاری جلسات علنی روز یکشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در دو شیفت موافقت کرده و جلسات نمایندگان در این روزها در دو شیفت از ساعت ۱۴ الی ۱۷ برگزار می شود.


صبح امروز جلسه استیضاح سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

کریمی‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس که وعده استیضاح فاطمی‌امین وزیر صمت را چند روز پیش داده بود، امروز اعلام وصول شد. 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه 27 مهر پارلمان در جریان بررسی صلاحیت و برنامه‌های سیدصولت مرتضوی وزیر کار پیشنهادی صلاحیت وی را احراز کردند.

سرمدی در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات زیرساختی شهرهای پالیز و آجین علیرغم استقلال آنها، اما نمایندگی ادارات همچنان استقرار نیافته و مردم این شهر گرفتار معضلات امور اداری و اجرایی هستند.

حسینی‌پور در نطق میان‌دستور:

نماینده گچساران در مجلس گفت: ساختار بودجه در کشور آنقدر معیوب است که علی رغم تاکیدات مقامات عالیه کشور هنوز وابستگی بودجه به نفت حل نشده و سهم نسل های آینده از این ثروت خدادادی از بین رفته است و خرج هزینه های جاری دستگاه ها می شود.

نماینده ساری:

علی بابایی کارنامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس خطاب به وزیر نیرو خواستار تعیین تکلیف سد فینسک طبق دستورات رؤسای جمهور و مجلس شد و عنوان کرد: نقش مهم کارگران کشور رهبری فرمود کارگران امروز ثابت کردند در کنار نظام و انقلاب هستند پس به معیشت آنها توجه شود که ثابت کرده اند از خواص با بصیرت بهتر می فهمند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در حین نطق خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیهوش شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس از تصویب کلیات لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خبر داد.

بررسی تقاضای دوفوریت در مورد لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری در صحن علنی جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین مصوبات این روز نمایندگان خانه ملت بود.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی یکی از منتقدین جدی مهدی تاج برای ریاست فدراسیون فوتبال است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در شهرستان دورود و در جریان نظارت ستادی، از کارخانه تولید لوله و الیاف بهراد این شهرستان بازدید کرد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: متاسفانه استان لرستان، شرایط وخیمی دارد کسانی که سابقه اسنادی ضد انقلاب دارند، کسانی که در گذشته در حوزه اصلاحات بودند و در دولت های هاشمی، خاتمی بودند و احمدی نژاد بودند، امروز هم در دولت رئیسی همه کاره هستند.

 نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌با راه‌اندازی پست ۴۰۰ کیلو ولت الیگودرز علاوه بر تامین برق پایدار شاهد ایجاد اشتغال در شهرستان خواهیم بود.                                    

اردشیر مطهری:

نماینده مردم گرمسار در مجلس با تقدیر از معاون اول دولت سیزدهم، وی را یاور و همراه با تدبیر و عملگرای دولت مردمی آیت‌الله رئیسی دانست.