رجایی در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: روسای جمهور، مجلس و قوه قضاییه به داد اصفهان برسید، موضوع احیای زاینده رود موضوع استانی و ملی نیست، اصفهان متعلق به تاریخ جهان است، اصفهان گوشه ای از هویت ملی، اسلامی و شیعی ما است برای حفظ هویت ملی و اسلامی این سرزمین اقدام عاجلی کنید وگرنه آیندگان قضاوت خوبی نخواهند داشت.

در پی اهانت مجدد به قرآن کریم در سوئد، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با در دست داشتن قرآن، قیام کرده و به ساحت قرآن کریم ادای احترام کردند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر موضوع استیضاح وزیر کشور فراتر از عدم عزل معاون سیاسی است گفت: عجیب است که مدیران استانی فکر می کنند بدون حضور نمایندگان مجلس می‌توانند پروژه‌های عمرانی را در مناطق پیگیری کنند.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات بی‌رویه عامل اصلی انبار شدن برنج داخلی در شالی کوبی‌ها شده است.

جمعی از نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی خون اهدا کردند. 

اعظمی:

نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: تورم افسار گسیخته در یکصد سال اخیر بی‌سابقه است، فشارهای اقتصادی، نابسامانی بازار املاک و اجاره مسکن و گرانی اقلام زندگی، معیشت مردم را سخت کرده است لذا باید دولت گام‌های اساسی و موثری برای رفع این مشکلات بردارد.

 زنگ آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی رأس ساعت 8 و 22 دقیقه صبح امروز یکشنبه، به ریاست محمدباقر قالیباف به صدار در آمد.

بیانیه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در توضیح خبر منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر عدم امکان برخورد با متقلبین کنکور 1401 و دانشجو دانستن آنها توسط کمیسیون اصل نود منتشر شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال حاضر وزارتخانه ورزش و جوانان به دلیل گستردگی نمی‌تواند به امور جوانان به صورت جدی رسیدگی کند و به همین دلیل این وزارتخانه به وزارت ورزش و تفریحات تبدیل می‌شود.

نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی با نشان دادن نقشه ایران گفت: به این نقشه ایران عزیز دقت کنید با یک نگاه می‌شود فاصله نیمه شرقی و نیمه غربی را در زیرساخت‌ها مشاهده کرد  بنده افتخار می‌کنم که جمهوری اسلامی به نیمه غربی کشور توجه کرده است اما سخن این است که شرق کشور با همه استعدادها و توانمندی‌ها مورد بی مهری قرار گرفته است.   

عضو هیئت رئیسه مجلس در تذکر شفاهی گفت: سازمان برنامه و بودجه اعتبارات موردنیاز سازمان مدیریت بحران برای جبران خسارت های سیل های اخیر در کشور را بپردازد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اعضای کمیسیون از قشرهای مختلف مردم به ویژه صاحب نظران و نخبگان درخواست دارند که پیشنهادات و نظرات خود در مورد مواد مرتبط به حوزه سلامت در برنامه هفتم توسعه را به نشانی commision.behdasht@gmail. com ارسال کنند.

صبح سه‌شنبه(30 خردادماه) صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به اخطار قانون اساسی نماینده مردم طوالش در خصوص ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر عدم ورود نمایندگان به مسائل اجرایی، پاسخ داد.

محسنی بندپی در صحن علنی مجلس:

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با گلایه از عدم کمبود دارو در کشور گفت: باید شخص رئیس جمهور و معاون اول وی مستقیماً به موضوع تهیه دارو بیماران ورود کند و نباید اجازه دهند بیماران بیشتر از این آسیب ببینند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت:  آیت الله رئیسی فردا یکشنبه مصادف با ۲۸ خردادماه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، لایحه برنامه هفتم توسعه را تقدیم خواهد کرد.